Gennaro Gattuso: Dziś popełniliśmy błędy i słono za nie zapłaciliśmy

Maciej Łoś

9 sierpnia 2020, 09:30

Marca, Sport

22 komentarze

Fot. Getty Images

Gennaro Gattuso wypowiedział się na pomeczowej konferencji prasowej na temat pojedynku z Barceloną. Trener Napoli twierdzi, że jego zespół był w stanie awansować do ćwierćfinału. 

Plany przed meczem: Nie zmieniłbym niczego. Zrobiłbym dokładnie to samo, ponieważ zagraliśmy dzisiaj tak, jak tego oczekiwałem. Udowodniliśmy, że mamy wystarczająco dobrych zawodników. Podobała mi się gra moich podopiecznych, tak naprawdę mogliśmy awansować, ale popełniliśmy błędy, które słono nas kosztowały.

Różnice: Jestem zadowolony z gry drużyny. Trzeba pamiętać, że Barcelona ma na boisku Leo Messiego i innych znakomitych piłkarzy. Nie bez powodu jej jedenastka była wyceniana na 700-800 milionów euro.

Rozczarowanie: Na pewno jest nam przykro, ponieważ Barcelona nie grała przez 19 dni, co powinno działać na naszą korzyść. Nie była w najlepszej formie, gdybyśmy tylko zagrali nieco inaczej, to moglibyśmy awansować. Od lat nie kończyła spotkania z posiadaniem piłki na poziomie 47%. Niestety nie udało nam się wygrać i to Barça może planować kolejne mecze.

Przebieg spotkania: W ciągu pół godziny straciliśmy trzy gole, to nas kosztowało awans do kolejnej rundy. W drugiej połowie zademonstrowaliśmy swoje umiejętności i pokazaliśmy, że umiemy postawić się Barcelonie. Bramka Messiego mnie trochę zdenerwowała, nie powinniśmy dopuszczać do takich sytuacji w polu karnym. 

Porażka: Gol Lengleta nie powinien zostać uznany, takie faule są do odgwizdania. Oczywiście, że i tak byśmy przegrali, ale trzeba wyjaśnić pewne sprawy. Nie tłumaczę porażki, ale brak reakcji na taką sytuację jest zastanawiający. Ten mecz na pewno będzie dla nas doświadczeniem na przyszłość i następnym razem będziemy silniejsi. 

Przyszłość: Spotkam się z De Laurentiisem, ale wciąż mam rok kontraktu. Dziękuję prezesowi za danie mi szansy trenowania tak wspaniałych zawodników. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wszystkie powtórki potwierdzają, że nie było żadnej ręki

@stone80 tutaj sędzia się zrehabilitował przy włożeniu nogi Leo, kiedy został kopnięty przez obrońcę.

@Elvisek Zrehabilitował? Mógłby gdyby nie było karnego a ten był ewidentny.. Kolejny raz var i sędziowie się skompromitowali tak długo sprawdzając ta sytuację..

@Elvisek Jak się zrehabilitował? Bo odgwizdał z wielką niechęcią ewidentnego karnego? Przecież tam był oczywisty faul bez żadnego usprawiedliwienia a i tak 5 minut VAR sprawdzał.

@stone80 Proponuję zmienić telewizor wszystkim tym którzy nie widzieli kontaktu piłki z ręką Leo.
Powyżej kolega wyjaśnił jaka jest aktualnie obowiązująca interpretacja kontaktu piłki z ręką.

@adukla
Z chęcią zobaczę powtórkę bądź zdjęcie gdzie był kontakt z ręką. Oglądałem spotkanie z kilkoma kumplami i nikt z nas nie widział tam ręki.
« Powrót do wszystkich komentarzy