Oficjalnie: UEFA ogłosiła anulowanie żółtych kartek już na etapie ćwierćfinału

Julia Cicha

4 sierpnia 2020, 20:59

UEFA.com

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Komitet Wykonawczy UEFA ogłosił kilka reguł, które będą obowiązywały w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Najważniejszą jest anulowanie żółtych kartek od ćwierćfinałów.

W poprzednich sezonach „czyste konto” zawodnicy otrzymywali dopiero w półfinale. Teraz przyspieszono to, ponieważ we wszystkich etapach w miejsce dwumeczu rozgrywane będą pojedyncze spotkania. Jest to dobra wiadomość również dla Barcelony, której trzech piłkarze byli zagrożeni absencją w jednym z meczów. Mowa o Leo Messim, Antoine’ie Griezmannie i Nélsonie Semedo.

Teraz wspomniana trójka musi tylko postarać się, by nie zostać ukaranym w starciu z Napoli, ponieważ ta kartka nie zostałaby jeszcze anulowana. Jeśli jednak uda im się awansować bez kartek, będą mogli spokojnie podejść do ćwierćfinału oraz do potencjalnego półfinału, ponieważ nawet kartka w ćwierćfinale nie wykluczy ich z półfinału. W Realu w tej samej sytuacji byli Luka Modrić i Fede Valverde, a w Atlético Morata, Saul, Correa. Rojiblancos już teraz są bezpieczni, ponieważ awansowali do ćwierćfinału.

UEFA poinformowała też, że w przypadku wykrycia zakażenia koronawirusem, dany piłkarz zostanie odizolowany, a drużyna normalnie rozegra swój mecz. By dane spotkanie mogło się odbyć, zdrowych i dostępnych musi być przynajmniej 13 graczy zarejestrowanych na liście A, w tym przynajmniej jeden bramkarz. Jeśli zachoruje jakiś sędzia, UEFA może go wymienić.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ramos płacze ze szczęścia ;)

Dobra decyzja patrzac na to ze gra sie tylko jedno spotkanie w tym nowym formacie.

Niedługo wogole nie będzie kartek i Ramos będzie łamał wszystkich legalnie haha
konto usunięte

Ja tam nie wiem,to wszystko powinni odwołać a te zasady w UEFA są takie 2/10 może wgl.nie będzie sędziów? Nie wiem,ta piłka jest dziwna choć nie wiadomo co to się nie stało

Rozumiem, że tym z drugiej części drabinki, o ile ktoś ma teoretycznie pauzę za kartki, to ta też została zniesiona i będzie taki zawodnik mógł normalnie zagrać i nie pauzować? Bo jeśli nie to taka decyzja jest absurdalna, bo jednak tamta część drabinki byłaby poszkodowana.

Czy to dobra wiadomość, to się dopiero okaże w sobotę...

No UEFAlona, widziałem, wiedziałem. To jest decyzja pod Messiego. Już wiadomo skąd jest ta dziura 200 mln budżecie. Cała suma poszła na anulowanie kartki Messiego.

Czekajcie, czekajcie bo zniknęła mi strona z generatorem teorii spiskowych. O już mam, aha, trzeba dodać Gatesa.

Hmm, Gates chce zarobić na szczepionkach przeciw agresji, żeby zawodnicy nie łapali tyle żółtek za brutalne zachowania.

No to się ładnie spięło.