Frenkie de Jong: Jestem przekonany, że awansujemy do ćwierćfinału

Julia Cicha

4 sierpnia 2020, 19:00

AS, Mundo Deportivo

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Frenkie de Jong udzielił wywiadu dla mediów FC Barcelony i opowiedział o sobotnim meczu z Napoli.

Forma: Krótkie wakacje dobrze nam zrobiły, wróciliśmy z energią. Wrażenia są dobre. W ostatnich meczach byłem kontuzjowany, ale teraz czuję się dobrze. Zobaczymy, jak będzie w trakcie spotkań. Kontuzja była rozczarowaniem, ale muszę przygotować się na sobotnie spotkanie. Zawsze jestem zmotywowany, a Liga Mistrzów motywuje mnie jeszcze bardziej.

Pierwszy mecz z Napoli: Był trudny. Udało nam się wywieźć remis, ale teraz będziemy musieli zagrać lepiej, bo Napoli jest zdyscyplinowane.

Rewanż: Nasi rywale są bardzo dobrzy, zdyscyplinowani i mają umiejętności. Musimy zapewnić sobie awans. Jestem przekonany, że nam się uda.

Co będzie większym wyzwaniem – aspekty fizyczny czy taktyczny?

To zależy od naszego wejścia w mecz, od predyspozycji naszych i przeciwnika.

Czy to, że wy graliście mniej, jest przewagą Napoli?

Zawsze można spojrzeć na to z dwóch punktów widzenia. Mogliśmy się lepiej przygotować, bo oni mieli więcej meczów. Nie ma to jednak wielkiego znaczenia. Trzeba awansować.

Presja: Nie odczuwam jej, to normalny mecz dla Barcelony.

Nieobecność Busquetsa i Vidala: Oczywiście, że będzie nam ich brakowało, bo to gracze światowego poziomu, ale mamy bardzo dobry zespół i to wystarczy do zmierzenia się z Napoli.

Zmieniło się przygotowanie taktyczne?

Teraz mamy więcej czasu na przygotowanie, więc będzie inaczej. Myślę, że może to być zaleta. W trakcie sezonu masz dwa lub trzy dni między spotkaniami, teraz aż dwa tygodnie.

Gra bez kibiców: To dziwne, w Lidze Mistrzów będzie to widoczne jeszcze bardziej, bo atmosfera jest zazwyczaj bardziej intensywna. Przeciwko Napoli to my to odczujemy, ale tak już jest.

Zmiana formatu rozgrywek: To daje dużą szansę na wygranie trofeum, ale trudność wzrasta, bo zespoły niebędące faworytami lub mające mniejszy potencjał mogą zaskoczyć. Wszystkie drużyny mają jednak takie same warunki. Nigdy nie grałem w takim turnieju, to dla mnie nowość. To będzie emocjonujące, w cztery mecze można zwyciężyć w całych rozgrywkach.

Bańka NBA: Mówiono mi o niej, ale nie śledzę koszykówki.

Wasza część drabinki jest trudniejsza?

Wszystkie drużyny grające w Champions League są bardzo dobre, ale nasza połowa jest trudniejsza.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Chociaż on... xD

Mecze z Roma i Liverpoolem blamaze nie odbywaly sie na CAMP NOU !!
A to wielka roznica!!

Frenkie - mniej wywiadów i oblewania się zajebistością, a więcej gry i pokażcie to na boisku, a nie w wywiadach. Póki co, to słabiutki debiut. Pycha kroczy przed upadkiem. Widać że piłkarsko i zawodowo ma jeszcze mleko pod nosem. Dużo nauki przed Tobą chłopie..
konto usunięte

A ciekawy jestem co zrobi jak zapytamy się go o grę z Bayernem to też tak powie?

Attaboy, uwielbiam de Jonga. Ta prezencja, to poruszanie, ta boiskowa inteligencja.

To rzekłszy, konstatuję, że tylko trenera brak odpowiedniego by wyeksponować ten niderlandzki talent.

NAdzieja i wiara jest zawsze u mnie, ale przekonania po Rzymie, a już tym bardziej po Anfield nie będę miał przez długi czas :D

Franklin lap forme bo przez lata masz byc ostoja pomocy w Barcy

Już z LFC byli pewni nie uwierzę dopóki nie zobaczę :p zaskocz nas Frenkie.

Ja też byłem przekonany, że Roma i Liverpool to tylko formalność. Chłodna głowa przede wszystkim Panie de Jong, a będzie dobrze.