Sport: Pedri i Francisco Trincão przylecą w przyszłym tygodniu do Barcelony

Julia Cicha

3 sierpnia 2020, 20:05

Sport

14 komentarzy

Fot. Getty Images

Sport informuje, że nowi piłkarze FC Barcelony dołączą do drużyny w przyszłym tygodniu. Dotyczy to Pedriego, Francisco Trincão oraz zapewne Carlesa Aleñi, Oriola Busquetsa i Matheusa Fernandesa.

Wspomniani zawodnicy rozpoczną treningi jeszcze przed oficjalnym startem presezonu. Nie będą w dynamice pierwszego zespołu, ponieważ powinien on znajdować się wtedy w Lizbonie, jeśli awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Barcelonie zależy jednak na tym, by nowi lub wracający do klubu gracze zaadaptowali się do nowego otoczenia.

Barça chce dać piłkarzom wakacje, ale równocześnie nie pozwoli, by zbyt długo pozostawali oni nieaktywni. Zawodnicy będą trenować indywidualnie w sierpniu, dopóki reszta składu nie dokończy sezonu Ligi Mistrzów. Następnie wszyscy udadzą się na krótkie wakacje, a potem rozpoczną minipresezon. Dokładne daty nie są jeszcze do końca pewne, ponieważ zależą od tego, jak daleko Katalończycy zajdą w Lidze Mistrzów oraz kiedy dokładnie rozpoczną zmagania ligowe w kampanii 2020/21.

Transfery Pedriego i Trincão bardzo cieszą całe barcelonismo ze względu na ich młodość i perspektywy rozwoju. Barcelona prawdopodobnie będzie chciała ich oficjalnie zaprezentować, choć uwaga powinna skupić się przede wszystkim na drużynie grającej w Lidze Mistrzów. Wg Sportu Aleñá otrzyma numer w pierwszym zespole, a Matheus Fernandes i Oriol Busquets spędzą z drużyną presezon, a później zostanie podjęta decyzja co do ich przyszłości. Pierwszy z nich wzbudził zainteresowanie Monaco, które poprosiło o jego wypożyczenie, a drugi może trafić do któregoś z klubów Primera División.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Chciałbym kiedyś odwołać poniższe swoje słowa ale Pedri to nie jest żadne wzmocnienie dla takiego klubu jak FCB.

@adukla z miejsca najprawdopodobniej nie, ponieważ ma 17 lat. Jednak przy odrobinie zaufania będzie kotem. Wiem, że nie ocenia się po kompilacjach, ale oglądając wybrane 10 minut z tego sezonu to na chwilę obecną nie mamy takiego pomocnika.

@goryl-16 Wiele takich talentów już mieliśmy. I dlatego właśnie napisałem, że "CHCIAŁBYM odwołać swoje słowa"
« Powrót do wszystkich komentarzy