Clement Lenglet: Mamy niewielką przewagę, ale przeciwko Napoli musimy rozegrać bardzo dobry mecz

Julia Cicha

3 sierpnia 2020, 19:00

FCBarcelona.es

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Clement Lenglet opowiedział o sobotnim meczu z Napoli w rozmowie z oficjalnymi mediami FC Barcelony.

Rywal: Trudno jest wygrać z Napoli, w pierwszym spotkaniu zremisowaliśmy 1:1. Mamy więc małą przewagę, ale nie jest ona za duża. Będziemy musieli dobrze zagrać, by awansować i polecieć do Portugalii. Potem powalczymy, by zajść jak najdalej.

Mertens: Nie mogłem grać przeciwko niemu w pierwszym meczu, ale spotkaliśmy się w presezonie. Jest bardzo szybki na pierwszych trzech metrach, dobrze się porusza i lubi biegać za obrońcami. Pod bramką jest zabójczy, strzelił ładnego gola w pierwszym starciu.

Wzór: Zawsze lubiłem oglądać grę innych obrońców, bo choć to nie na nich skupia się uwaga w mediach, to tacy piłkarze jak Laurent Blanc czy Gerard Piqué zawsze mnie inspirowali. Byli dla mnie wzorami.

Początki: Zacząłem grać w linii pomocy, ale w wieku 11 lat przeszedłem do większego klubu i tam zobaczono we mnie cechy obrońcy.

Europejscy napastnicy: Lewandowski jest bardzo zdolny i dobry pod bramką oraz w polu karnym. Gra też fizycznie i trzeba na niego ciągle uważać, bo może zrobić różnicę na boisku. Trudno jest też bronić przeciwko Lukaku, bo to duży i silny zawodnik. Wolę nie być zbyt blisko niego, by nie mógł się obrócić. Rashford jest bardzo szybki na pierwszych metrach i trzeba sprawić, by nie mógł obrócić się przodem do bramki. Z kolei Mane i Salah świetnie się uzupełniają z Firmino, który tworzy dla nich wolną przestrzeń.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jest dobry kurs na awans Napoli.
Moim zdaniem aż za dobry biorąc pod uwagę naszą słabą i chimeryczną dyspozycję.

@adukla postaw wszystko jak taki dobry łatwy kurs XD
Czemu jest dobry ? Bo nie wejdzie XD

@Bocheno1 Żebyś wiedział że postawiłem.
A niestety kupon ma szansę wejść bo jeśli oglądałeś nasze mecze po wznowieniu rozgrywek to wiesz że możemy przegrać z każdym :(

@adukla no bogaty teraz bedziesz :) i polowa kibicow bez wiary razem z toba ;)

@adukla widziałeś kurs na Lyon ? Ale kasa byla do przytulenia XD
A czekaj zaraz ,kto to mogl przewidzieć ? Chyba tylko Ty? xd
Ps: nie odpisujesz bo jestes na urlopie za kase z wygranej ?xd Takie to proste...xd

@adukla Halo milioner?xd
« Powrót do wszystkich komentarzy