L’Equipe: Barcelona wciąż śledzi sytuację Tanguya Ndombele

Dariusz Maruszczak

6 lipca 2020, 17:00

L'Equipe, Mundo Deportivo

40 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona niedawno potwierdziła kupno Miralema Pjanicia w miejsce Arthura, ale to niejedyny pomocnik, który może dołączyć latem do Blaugrany. Według L’Equipe Katalończycy wciąż uważnie śledzą sytuację Tanguya Ndombele.

Zgodnie z tymi informacjami ani sprowadzenie Pjanicia, ani dobra forma Riquiego Puiga nie spowodowały, żeby Barcelona przestała interesować się Ndombele. O tym, że Barça ma 23-latka na celowniku, wiadomo już od dłuższego czasu. Duma Katalonii zwraca uwagę na tego pomocnika, ponieważ może on w przyszłości odgrywać w drużynie podobną rolę jak Arturo Vidal czy wcześniej Paulinho, którzy imponowali przygotowaniem fizycznym i wspieraniem partnerów od jednego pola karnego do drugiego.

L’Equipe podaje, że Barcelona nie traci z oczu Ndombele zwłaszcza w obliczu jego trudnej sytuacji w Tottenhamie, która nieszczególnie się poprawia. Francuz wciąż nie jest pierwszym wyborem José Mourinho, z którym zdaniem wielu mediów ma nie najlepsze relacje. W trzech meczach Premier League rozegranych po wznowieniu sezonu Ndombele przebywał na murawie tylko przez 19 minut. Od przybycia Mourinho do klubu 23-latek zaledwie pięć razy znalazł się w podstawowym składzie

Według L’Equipe Barcelona utrzymuje kontakty z otoczeniem piłkarza, żeby być na bieżąco z jego położeniem w Tottenhamie. Katalończycy nie złożyli jednak jeszcze żadnej oferty za Ndombele, a sprowadzenie pomocnika byłoby poważnym wyzwaniem dla klubu, ponieważ do obecnego zespołu trafił on za 60 milionów euro. Ciężko byłoby więc Blaugranie zaproponować Spurs satysfakcjonujące warunki operacji. Łatwiej byłoby o to PSG, które również ma być zainteresowane Ndombele. W zespole z Paryża chętnie by go zobaczył trener Thomas Tuchel, ale dyrektor sportowy Leónardo ma wątpliwości co do 23-latka.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dawać go do nas, taki pozytywny wariat z kreatywnym rozumieniem pozycji pomocnika, trochę taki Yaya Toure! De Jong i Puig mieliby z kim robić szybkie ataki!
« Powrót do wszystkich komentarzy