Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Julia Cicha

5 lipca 2020, 15:00

Sport, AS

63 komentarze

Fot. Getty Images

Madrycki AS podaje dziś, że Neymar doszedł do porozumienia z PSG i ustalił, że klub pozwoli mu odejść do Barcelony. Z kolei Katalończycy nie spieszą się z działaniami w sprawie Lautaro Martíneza.

Ivan Rakitić

Sport: Barcelona chce sprzedać pomocnika, a ten nie zamierza odchodzić z klubu. Na razie negocjacje przesunięto na sierpień, po zakończeniu Ligi Mistrzów. Sevilla jest zainteresowana Chorwatem, ale wzięłaby go tylko za darmo. Katalończycy są gotowi obniżyć cenę, ale Sevilla na razie nie wykonuje żadnych ruchów w oczekiwaniu na decyzję piłkarza. Ivan zarabia 7,8 miliona euro netto, więc gdyby odszedł, Barcelona zaoszczędziłaby tę kwotę.

Neymar

AS: Brazylijczyk doszedł do porozumienia z PSG, by umożliwić transfer do Barcelony, jeśli ta będzie tego chciała latem. W zamian za ten pakt klub poprosił piłkarza o całkowite skupienie na grze w Paryżu do końca sezonu. Cena Neymara to 170 milionów euro, ale byłaby ona dużo niższa, gdyby w operację włączyć Griezmanna lub Dembélé. Ten transfer mógłby uspokoić nastroje kibiców, jeśli Barça nie zdobędzie w tym sezonie żadnego trofeum.

Lautaro Martínez

Sport: Za kilka dni wygaśnie klauzula napastnika, ale Barcelona nie martwi się, bo wierzy w powodzenie negocjacji po zakończeniu sezonu Serie A 2 sierpnia. Martínez chce trafić na Camp Nou, więc kluby dojdą do porozumienia w sprawie rozsądnej ceny. Do tej pory Inter domagał się 85 milionów i Juniora Firpo, ale Barça nie uważa tego za rozsądne. Możliwe, że Argentyńczyk sam rozpocznie w sierpniu naciski na klub. Katalończycy mogliby się zgodzić na 65 milionów i jednego zawodnika, np. Firpo lub Emersona.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oddam stół i cztery krzesła, ZA DARMO jakby Sevilla była zainteresowana to proszę o kontakt!
« Powrót do wszystkich komentarzy