Javier Calleja: Barcelona jest przyzwyczajona do walki o trofea i stworzy nam wiele trudności

Łukasz Lewtak

3 lipca 2020, 19:15

Sport

2 komentarze

Fot. Getty Images

Trener Villarrealu Javier Calleja rozmawiał dziś z dziennikarzami i był pytany o niedzielną rywalizację z Barceloną na Estadio de la Ceremica. Szkoleniowiec jest przekonany, że pomimo ostatnich remisów i dobrej formy Realu Madryt Barça nie podda się do końca sezonu.

- Rywale są świetnie przyzwyczajeni do gry o trofea. W poprzednim sezonie strzelili nam dwa gole w 90. minucie. Stworzą nam wiele trudności, są w stanie rozbroić rywala w każdej chwili. Musimy walczyć i sprawić, że Barcelona będzie miała problemy i będzie biegała za piłką, oraz odpowiednio zarządzać rytmem spotkania.

- O sprawach wewnątrz Barcelony wiem tylko to, co się mówi i pisze. Nie żyję codziennością Barçy. Skupiam się na Villarrealu, naszej motywacji i przygotowaniu do kolejnych meczów. Mamy szanse na zwycięstwo i utrzymanie się w walce o europejskie puchary.

- W grze pozostało jeszcze wiele punktów, ale jest jasne, że jeśli Real Madryt pokona Athletic, wywrze o wiele większą presję na Barcelonę. Wtedy Barça przyjedzie do nas z jeszcze większą potrzebą odniesienia zwycięstwa.

- Pozostało pięć meczów i musimy utrzymać formę, ponieważ końcowa część sezonu jest bardzo skomplikowana. Czekają nas starcia z bezpośrednimi rywalami. Pozostało jeszcze wiele czasu, nie możemy popadać w euforię. Ze świętowaniem trzeba zaczekać do końca sezonu. Jestem pewien, że nie stracimy koncentracji. Cel jest coraz bliżej i wszystko zależy od nas. Nie możemy się rozluźnić. Nadal musimy być głodni zwycięstw i ambitni.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

trzeba grac ale atmosfera i zle wyniki odbieraja nam pewnosc siebie. Potrzebujemy porazki Madrytu zeby uwiezyc ze sie da.

Spokojnie. My już o nic w Hiszpanii nie walczymy, niby są "Matematyczne szanse" na mistrza ale ja już straciłem wiarę, że to się uda.