Sport: Nike wycofuje ze sklepów koszulki Barcelony na sezon 2020/21 z powodu błędu fabrycznego

Julia Cicha

3 lipca 2020, 11:04

Sport

11 komentarzy

Fot. Getty Images

W połowie czerwca Sport poinformował, że Barcelona planowała wypuścić do sprzedaży koszulki na kolejny sezon już na początku lipca, przy okazji meczu z Espanyolem. Teraz dziennik podaje jednak, że firma wstrzymała wszelką sprzedaż i nakazała zwrot koszulek do producenta.

Nike wysłało już większość zamówień, a niektóre sklepy otrzymały już dostawy. Okazało się jednak, że pojawił się błąd fabryczny sprawiający, że materiał odbarwia się pod wpływem potu lub w praniu. Nigdy wcześniej nie zdarzyła się taka sytuacja, więc producent wolał wycofać wszystkie produkty, zanim zostały one przekazane kibicom.

Oznacza to spore straty zarówno dla sklepów Barçy, jak i innych posiadających licencje na jej produkty, ponieważ okres letni jest zazwyczaj bardzo korzystny w sprzedaży. Pozytywną wiadomością jest natomiast fakt, że klub będzie mógł wyprzedać nadwyżki trykotów na ten sezon, choć oczywiście nie zrekompensuje to strat spowodowanych z przesunięciem wypuszczenia do sprzedaży nowych koszulek.

Błąd fabryczny jest zaskakujący, ponieważ ubrania Nike przechodzą wiele kontroli, by upewnić się, że nie posiadają defektów. Na premierę strojów na sezonu 2020/21 będziemy więc musieli jeszcze poczekać.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ta sytuacja idealnie pasuje do tego co sie teraz dzieje w tym klubie.

Jak się pierdo.....li to się pierdo...li

To się nazywa kumulacja złych wiadomości. :-) . No nic się już w tym klubie nie udaje :-D

Małe chińskie rączki tym razem wypuściły bubla.
To trochę tak jak z maseczkami, certyfikaty były ale wyrzucić maseczki trzeba było :)

Jak nie wiatr w oczy to ....

I co tam mogło pójść nie tak? chcieli zaoszczędzić na produkcji kosztem jakości

Wszystko pod górę!

#BartomeuMusiOdejść!