Oficjalnie: Barcelona potwierdziła dojście do porozumienia z Juventusem ws. sprzedaży Arthura

Dariusz Maruszczak

29 czerwca 2020, 17:13

FCBarcelona.es

128 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu potwierdziła doniesienia o dojściu do porozumienia z Juventusem ws. transferu Arthura.

Brazylijczyk przeniesie się do włoskiego klubu po zakończeniu obecnego sezonu. Juventus zapłaci za 23-latka 72 miliony euro + 10 milionów zmiennych. Według Mundo Deportivo 3,51% z tej kwoty otrzyma poprzednia drużyna Arthura - Grêmio. Pomocnik podpisał ze Starą Damą kontrakt do 30 czerwca 2025 roku. Juventus poinformował, że płatność za transfer Brazylijczyka zostanie rozłożona na najbliższe cztery lata.

Tym samym Arthur odejdzie z Barcelony zaledwie po dwóch latach pobytu w klubie, choć był określany jako następca Xaviego ze względu na podobny styl gry. Blaugrana zapłaciła za niego Grêmio 31 milionów euro + 9 milionów zmiennych. Od tego czasu pomocnik rozegrał w barwach Dumy Katalonii 72 mecze, w których strzelił cztery gole i zanotował sześć asyst.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A ponoć Thiago nie chce przedłużyć kontraktu z Bayernem i chce wrócić do nas może by było warto teraz tym się zainteresować.

@Boniek10 A to wiek Thiago już nie przeszkadza?

Raczej nie bo jeśli Rakitić i Vidal odejdą to zostanie sama młodzież ze szkółki z De Jong no i teraz Pjanić,a potrzebne jest troszkę doświadczenia w środku pola,a Thiagio zna dobrze klub ma 29 lat i rok kontraktu w Bayernie z czego można by było skorzystać bo cena nie powinna być zbyt wysoka.
« Powrót do wszystkich komentarzy