Quique Setien może zostać zawieszony nawet na trzy mecze

Julia Cicha

15 czerwca 2020, 21:00

Iusport, RFEF

24 komentarze

Fot. Getty Images

Sędzia Del Cerro Grande zapisał w aktach meczu Barcelony z Mallorcą, że goście zbyt późno wyszli z szatni na murawę, przez co spotkanie rozpoczęło się z czterominutowym opóźnieniem. To już kolejna taka sytuacja od momentu przejęcia drużyny przez Quique Setiena. W ostatnich pięciu kolejkach zdarzyło się to trzykrotnie, za co trenerowi grozi kara zawieszenia do trzech meczów.

Arbiter miał napisać, że do spóźnienia doszło mimo „wielu ostrzeżeń” ze strony sędziów. Teoretycznie mogłoby to być tylko anegdotą, ale biorąc pod uwagę, że Barça często dopuszcza się tego przewinienia, możliwe są kary. Do podobnych spóźnień doszło już w spotkaniach z Eibarem 22 lutego oraz z Getafe 15 lutego. W związku z tym na klub może zostać nałożona grzywna do 3 tysięcy euro a na trenera – kara zawieszenia do trzech meczów.

Na razie jednak Komitet ds. Rozgrywek nie zdecydował się na żadną karę. Napisał jednak, że „przypomina FC Barcelonie o obowiązku stosowania się do ustalonych godzin w obu połowach meczu, podkreślając, jak ważne jest rozpoczęcie spotkania o czasie. Niestosowanie się do tego grozi sankcjami przewidzianymi w artykule 126 Kodeksu Dyscyplinarnego RFEF”. Wymienione sankcje to właśnie grzywna lub zawieszenie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W związku z tym na klub może zostać nałożona grzywna do 3 tysięcy euro a na trenera .
To nie kara a pierdnięcie dla niego, to tak jak by miał 100 zł kary zapłacić. Gorzej z zawieszeniem, ale pewnie Barcelona wybroni go swoimi prawnikami, gdyby poszło to dalej.

@monsterrize ja wlasnie nie rozumiem tych zawieszeń. W dobie telefonów, tabletów i tak dalej to przeciez moze z poziomu trybun ogladac mecz (lepiej widząc sytuacje) i mowic drugiemu trenerowi co ma robić. Żadna strata

@monsterrize 3tyś. euro to ok 200-250 sprzedanych koszulek. To nie jest NIEDOTKLIWA kara. Tym bardziej, że jest za nic. Bo bez jaj taki problem mają z wyjściem z szatni?

@yoli Że co? Jak ty to liczysz. Koszulka Barcelony kosztuje powiedzmy 100 euro (tańsza 90 a droższa 140 więc uśrednijmy). 3 tys (nie ma tam ś) to jakieś 30 koszulek, a nie 250.

@LeoFan10 tylko, że udział Barcy itp klubów to jakieś 10-15 euro. Reszta zostaje u producenta. Zarówno u nas jak i na rm.pl był swojego czasu artykuły o tym.

@yoli Ach, racja, mój błąd
« Powrót do wszystkich komentarzy