Oficjalnie: FC Barcelona uruchamia własną platformę streamingową

Dariusz Maruszczak

3 czerwca 2020, 19:28

FCBarcelona.cat

16 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona oficjalnie poinformowała dziś o uruchomieniu nowej platformy streamingowej Barça TV+. Dzięki temu ambitnemu projektowi kibice Blaugrany z całego świata mogą otrzymać dostęp do ogromnej bazy treści audiowizualnych związanych z katalońskim klubem.

Barcelona poprzez Barça TV+ chce dotrzeć do jak największej liczby swoich fanów, przybliżając im historię klubu i kulisy pierwszego zespołu oraz oferując różnego rodzaju filmy dokumentalne i mecze. Platforma jest dostępna na oficjalnej stronie internetowej i aplikacji klubu. Jest dostosowana do wszystkich urządzeń: komputerów, tabletów, telefonów komórkowych i telewizorów. Barça TV+ zawiera łącznie ponad 1000 godzin treści i 3000 materiałów wideo w trzech językach: katalońskim, hiszpańskim i angielskim.

Barça TV+ oferuje dostęp do ekskluzywnych treści w sekcji „Originals”, np. poprzez materiały, w których Antoine Griezmann rzuca różnego rodzaju wyzwania swoim przyjaciołom ze świata sportu. W serii „Origenes” poznamy bardziej prywatną drogę zawodników: ich miejsce urodzenia, rodzinę i piłkarskie początki. Inna produkcja „Descubriendo Barcelona” opowiada o ulubionych miejscach graczy w stolicy Katalonii. W „El Buscamitos” można zapoznać się z tym, jaką drogę obrały gwiazdy Blaugrany po zakończeniu kariery sportowej, a w „El Album” byli piłkarze dzielą się swoimi doświadczeniami z okresu gry w Dumie Katalonii. „El numero 9” opowiada z kolei o najlepszych napastnikach katalońskiego klubu. Można również lepiej poznać zawodniczki Barcelony dzięki „Nacidas para jugar”. Ciekawym materiałem może być „100% Tito” poświęconym zmarłemu trenerowi i drużynie, która w drodze po mistrzostwo zdobyła rekordowe 100 punktów.

Na Barça TV+ będzie można też obejrzeć retransmisje meczów pierwszego zespołu w ramach usługi „na żądanie”. Na żywo będzie można za to śledzić spotkania Barcelony B, Barçy Femeni czy innych sekcji zawodowych i młodzieżowych klubu. Ponadto platforma oferuje również dostęp do telewizji Barça TV, dokumentów historycznych, a także ekskluzywnych ujęć spoza boiska czy różnych kompilacji z udziałem gwiazd Blaugrany. Gratką dla kibiców może być możliwość obejrzenia wszystkich meczów Barcelony z ostatnich pięciu lat oraz 65 znaczących spotkań z historii klubu, jak finały Pucharu Króla i Ligi Mistrzów.

Powstanie Barça TV+ łączy się również z uruchomieniem nowego programu lojalnościowego CULERS Premium Membership. Wykupienie rocznej subskrypcji zapewni dostęp do wszystkich materiałów, a także inne korzyści, np. otrzymanie spersonalizowanej karty członkowskiej, zniżki w sklepie internetowym FC Barcelony czy rabaty na wejściówki, udział w zabawach, konkursach i tygodniowych loteriach. Dla socios dostęp do wersji premium będzie bezpłatny, a członkowie klubów kibica będą mieli zniżkę w wysokości 50%. Barça TV+ jest też dostępna bezpłatnie po rejestracji, ale w takiej opcji liczba dostępnych materiałów jest ograniczona. Nieograniczony dostęp do treści platformy zapewni również miesięczna subskrypcja, która kosztuje 3,49 euro. Roczny abonament to wydatek rzędu 24,99 euro.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Obejrzałem pierwszy odcinek "Wyzwań Griezmana" i nawet sobie radzi w kosza. Przez minutę trafił 5 razy zza linii 3pkt. Z Miroticiem i tak nie miał szans. Ten trafił 9 z rzędu. Ogólnie Miro też ma nogę dobrze ułożoną.

ja widze ceny 39,99€ za rok i 4,99€ miesiecznie

Z tego co widze na stronie to 4.99eur za miesiac i 39.99eur za rok..

Było coś co działało po rejestracji. Było bezpłatne.
Było doskonałym sposobem na promocję Barcelony.
Ale przyszedł kryzys.
Kryzys dotknął klub - klub za materiały sprzed lat chce pieniędzy.
Przecież kibice kryzysem nie zostali dotknięci - niech płacą.

Nie ma transmisji live więc w sumie to...

Zastanawia mnie tylko co na to Rakuten?

Kwota mała, a treści wiele. Będzie trzeba wkrótce wykupić. Bardzo się cieszę, że wreszcie BarcaTV będzie w dobrej jakości, ponieważ ostatnio oglądanie tego kanału wiązało się z szukaniem nielegalnych streamów, a jakość była bardzo przeciętna.