Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Dariusz Maruszczak

3 czerwca 2020, 13:00

Mundo Deportivo, ESPN, Sport, Bild, France Football

52 komentarze

Fot. Getty Images

Media piszą dziś między innymi o możliwym wypożyczeniu Ousmane’a Dembélé do Juventusu czy ewentualnym odejściu Sergiego Roberto do Manchesteru City. Zapraszamy na przegląd ostatnich doniesień transferowych związanych z Barceloną.

Ousmane Dembélé

Mundo Deportivo: Juventus jest bardzo zainteresowany wypożyczeniem Francuza i rozmawiał na ten temat z Barceloną. Katalończycy nie wykluczają możliwości przeprowadzenia takiej operacji. Dla Dembélé byłaby to szansa na regularne występy i odbudowanie się w wielkim klubie.

Éric García

ESPN: Barcelona pytała o środkowego obrońcę przy okazji rozmów dotyczących możliwej wymiany na linii Nélson Semedo - João Cancelo. Manchester City odpowiedział jednak, że García nie jest na sprzedaż. Mimo to Barça nie zamierza rezygnować z 19-latka, który odszedł z katalońskiego klubu do The Citizens w 2017 roku. Blaugrana będzie dalej śledzić sytuację Garcíi, którego kontrakt wygasa za dwa lata.

Mundo Deportivo: Kataloński dziennik wbrew doniesieniom ESPN wskazuje, że kontrakt Garcíi z Manchesterem City obowiązuje jeszcze tylko przez rok, co może ułatwić powrót piłkarza do Barcelony. Obrońca mógłby zostać zakupiony za przystępną cenę już teraz lub przyjść za darmo w przyszłym roku. Katalończycy nie zamierzają bowiem wydawać większej kwoty na transfer Garcíi. Otoczenie zawodnika zapewnia jednak, że do tej pory Barça nie złożyła żadnej oferty.

Sergi Roberto

Mundo Deportivo: Manchester City jest zainteresowany prawym obrońcą i pytał Barcelonę o niego. Barça nie zamierza jednak włączać Roberto do żadnej wymiany i jeżeli zgodzi się na odejście 28-latka, to tylko w ramach transferu gotówkowego.

Philippe Coutinho

Mundo Deportivo: José Mourinho nie jest zwolennikiem ani kupowania Brazylijczyka za 100 milionów euro, ani wypożyczania go ze względu na wysokie wynagrodzenie i różnicę w porównaniu do zarobków pozostałych zawodników Tottenhamu. Barça oczekuje za wypożyczenie Coutinho 10 milionów euro i przejęcia całości pensji zawodnika.

Bild: Szanse na pozostanie Coutinho w Bayernie są zerowe.

Neymar

Sport: PSG nie chce rozmawiać z Barceloną na temat wymian i może sprzedać Neymara tylko za 175 milionów euro w gotówce. Paryżanie nie są zainteresowani żadnym piłkarzem Blaugrany. W tej sytuacji Barça wstrzymała rozmowy. Nie wydaje się, żeby jakikolwiek klub mógł tego lata zapłacić za Neymara kwotę wymaganą przez PSG. 

Sergiño Dest

France Football: PSG ma w najbliższym czasie zaoferować za obrońcę 20 milionów euro. Destem interesuje się również Barcelona. Kataloński klub uważa, że 19-latek jest bardzo utalentowanym graczem, ale na teraz byłby ryzykowną opcją.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Di Marzio zdementował jakiekolwiek negocjacje dotyczące Dembele pomiędzy Barcą a Juve. Ja jako fan Juve też nigdzie nie wyczytałem o takich rozmowach, mam na myśli wiarygodne źródła.

Niech najpierw dadzą dojść Dembele do pełnej sprawności, potem można spekulować o wypożyczeniach.
Tak czy inaczej, cały ten projekt sportowy obecnego prezydenta jest nieporozumieniem, ujmując rzecz najdelikatniej.
W specyficzny sposób kalkulują też ryzyko w klubie, jeśli za 20-letniego Desta nie chcą wyłożyć 20 baniek. Czym więc zajmują się skauci, jaka jest ich rola i za co biorą, niemałe przecież, pieniadze?

Myślę że Neymar zostanie w PSG do końca kontraktu (czyli jeszcze dwa lata).No chyba że PSG zgodzi się go sprzedać za rok żeby jeszcze coś zarobić na nim.W tych czasach jakie nadchodzą jestem pewny że nie będzie wielkich transferów (Przykład Inter który spuścił cenę za Icardi'ego z 70 na 50) Swoją drogą już widzę co będzie Ney gadał za 2 lata do gazet "To było wspaniałe 5 lat, ale przyszedł czas na zmiany" "Pora na nowe wyzwania,ale dziękuję PSG za wspaniałe lata" :D
Ja nie jestem za jego powrotem do nas za to co zrobił jak odszedł,o jego grze dla nas trzeba zapomnieć. Mam przeczucia że to on zastąpi Ronaldo w Juve :>

Ale Bartek sie popisal tymi zkupami, Cou i Dembele. Po +240mln wydatkach i 2latach obaj gracze sa na wylocie i nic nie przyniosa z powrotem. Same wypozyczenia... tragedia. Bartek powinien isc pod sad jak Rosell

Polska 2 liga dzisiaj startuje a tu ani słowa w hiszpańskich gazetach????

Neymara ściągną ma emeryturę, żeby podkrecił średnią wieku , atmosferę w szatni oraz drabinkę płacową :)

Czyli jest szansa że Ney zostanie w PSG ????

Choć jedna pozytywna wiadomość dziś

No niby to nie jest FIFA ale lepiej zarządzał bym składem i transferami . Po co oni robią sobie pod górę. W 2023 r średnia wieku będzie 30 l ,czy o to chodzi ? Pique, Alba,Busi,Rakitic, Vidal, Messi ,Suarez ,Neto, Braithwait,Griezamann . To oni wiecznie grać nie będą. Alba też wiek i teraz więcej kontuzji ,a klub nie ma zmiennika ,bo Firpo to nie jest poziom .

Szczyt kretynizmu wymienic 20 latka na 30to latka kto wkoncu zwolni tego abidala on jest chyba wyslannikiem realu bo goscnjest nieziemski wymienia mlodych na starych no niemoge z ta barca

Coutinho nie podołał i lata po wypożyczeniach. Dembele łapie kontuzje i zaraz też zacznie latać na wypożyczenia. Neymar został więźniem w PSG. Pinknie wszystkie majstery to zrobiły, nikt nie jest zadowolony :)

Za dobre pieniądze bym chyba Roberto puścił. Inna sprawa, że ciężko mi sobie wyobrazić, że odejdzie. On ma w Barcelonie jak u mamy :)

PSG nie mógł przeboleć porażki z Barcą w 2017r. Niech trzymają Neya do końca, żeby im rozwalił szatnię od wewnątrz. Na razie i tak Barca nie ma kasy na niego i za dużo napastników. Byłoby idealne dla Barcy. Lepiej zostawić Dembelego na jeszcze jeden sezon. A kupić Desta, za rok Garcię. Coutinho koniecznie sprzedać do PL za mniejsze nawet pieniądze, on już nie sprawdzi się w Barcy, nigdy.

Neymar??....i znów nic z tego :-))

Ok, nie chcą wymiany to czas by negocjować cenę 175 milionów.
Sprzedaż Coutinho, Umti + resztę kwoty rozłożenie na raty, myślę, że jest to do wykonania.

Z tym Dembele to ciezki nokaut po tym co przeczytalem. "Szansa na regularne wystepy w wielkim klubie". To w Barcelonie rozumiem jak byl zdrowy nie gral w ogole?

Mysle ze Dest jest warty ryzyka.. za kilka sezonow Barca bd chciala go kupic za 80mln ;/

Garcia ciekawa opcja, za rok jakby do nas przyszedł to mógłby podobnie wstrzelić się jak Pique który wrócił do nas.

Wymienić Desta za Wague, nic nie tracimy, a Wague się szkoli.

Haha pozdrawiam Neymarka :) i mu trochę współczuję. Niech dalej gra w lidze podworkowej

Jedyna dobra informacja to taka, że brazylijska gwiazdeczka na pewno zostaje w swojej złotej paryskiej klatce.

Ja był brał tego Desta. Obniżyć cenę transferu w zamian zostawić go w Ajaxie na rok lub dwa lata. Niech się ogrywa. Później będzie kosztował dużo więcej

Neymar stał się więźniem mimo woli. Za głupie decyzje trzeba w życiu niestety płacić, w tym wypadku aż 175 baniek.

Oho kolejny do wypożyczenia. Elegancko zainwestowane pieniądze ze sprzedaży Neymara.