Mundo Deportivo: Liga Mistrzów może zakończyć się turniejem finałowym w Lizbonie

Julia Cicha

2 czerwca 2020, 13:30

Mundo Deportivo

6 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Nie ogłoszono jeszcze formuły, w której zostanie dokończona Liga Mistrzów, ale wiele wskazuje na organizację turnieju finałowego w Lizbonie
  • Finał rozgrywek może zostać przesunięty z 29 na 22 sierpnia
  • UEFA rozważa zezwolenie na rejestrację dodatkowych piłkarzy w wypadku kontuzji lub zarażenia koronawirusem

Poznaliśmy już oficjalne daty wznowienia i zakończenia rozgrywek LaLigi, ale wciąż niewiadomą zostaje Liga Mistrzów. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta prawdopodobnie 17 czerwca. W najważniejszych europejskich rozgrywkach zostało do zorganizowania w sumie 17 spotkań. W Lidze Europy jest to aż 27 meczów.

Niedawno informowaliśmy, że Stambuł może zrezygnować z organizacji finału Champions League z powodów finansowych, a faworytem do zajęcia jego miejsca jest Lizbona. Mundo Deportivo pisze, że prawdopodobnie odbyłoby się to w formie final four lub final eight. Pod uwagę brane są także Monachium oraz Madryt (Wanda Metropolitano). Jeśli zapadnie decyzja o organizacji pojedynczych meczów w jednym miejscu, drużyny nie będą musiały daleko podróżować, dzięki czemu zmęczenie graczy byłoby mniejsze. Ta opcja nie podoba się jednak telewizjom, które miałyby mniej meczów do transmitowania. Nic nie jest jeszcze pewne, ale spekuluje się też o przeniesieniu finału Ligi Mistrzów z prowizorycznej daty 29 sierpnia na 22. dzień tego samego miesiąca. Z kolei w ostatnim tygodniu sierpnia w Wiedniu może zostać wznowiona kobieca Liga Mistrzów.

Mundo Deportivo podaje też, że UEFA rozważa umożliwienie klubom zarejestrowania do gry większej liczby piłkarzy, by w ten sposób zrekompensować nieobecność zawodników kontuzjowanych lub cierpiących na koronawirusa. Miałoby to miejsce, gdyby jakiś gracz doznał kontuzji lub został zarażony teraz, a nie w przeszłości, i nie mógł zagrać do końca sezonu. Dotyczy to tylko obecnych piłkarzy klubów, a nie transferów, które mogą zostać przeprowadzone latem.

W takim wypadku Barça mogłaby zarejestrować Martína Braithwaite’a lub niektórych graczy rezerw, np. Matheusa Pereirę i Ludovita Reisa. Nie mogłaby jednak zrobić tego z Trincão i Pedrim. Na takiej zmianie zyskałyby też inne kluby. Poniżej przedstawiamy listę piłkarzy, którzy potencjalnie mogliby zostać zarejestrowani do gry w Champions League w poszczególnych klubach.

Piłkarze, którzy mogliby zostać zarejestrowani do gry w Lidze Mistrzów:

FC Barcelona: Martín Braithwaite, Matheus Pereira, Ludovit Reis

Real Madryt: Reinier, Rodrigo Rodrigues

Juventus: Demiral, Alejandro Marqués

PSG: Éric Maxim Choupo-Moting

Napoli: Faouzi Ghoulam, Kevin Malcuit, Amin Younes

Bayern Monachium: Nicolas Kühn, Jann-Fiete Arp

Atalanta: Raoul Bellanova, Bosko Sutalo

Olympique Lyon: Camilo.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Spokooojnie, finał w tym roku nam nie grozi :(