Marc Bartra: Carles Puyol to piłkarz, który nauczył mnie najwięcej

Maciej Łoś

27 maja 2020, 19:00

Sport

3 komentarze

Fot. Getty Images

Marc Bartra udzielił wywiadu, w którym opowiedział o czasie, który spędził w Barcelonie. 

Hiszpan dołączył do szkółki Barçy w wieku 11 lat. Zadebiutował w pierwszej drużynie w 2010 roku w meczu z Atlético Madryt na Estadio Vicente Calderón. Miał wtedy 19 lat. Dla Barcelony zagrał ponad 100 meczów, a w 2016 roku przeniósł się na półtora roku do Borussii Dortmund. Od 2017 roku występuje w Betisie.

Bartra udzielił wywiadu klubowej telewizji, w którym opowiedział o najlepszych momentach w swojej karierze, a także o zawodnikach i trenerach, od których nauczył się najwięcej.

Mecz, którego nigdy nie zapomni: Mój debiut w barwach Barcelony na Estadio Vicente Calderón. To moment, w którym spełniłem swoje dziecięce marzenia.

Mecz z przeszłości, w którym chciałbyś zagrać: Finał Ligi Mistrzów z Juventusem. Byłem wtedy na ławce rezerwowych. W tamtej edycji grałem do ćwierćfinałów. Cieszę się, że wygraliśmy tamte rozgrywki.

Piłkarz, którego najbardziej lubiłeś w dzieciństwie: Carles Puyol i Ronaldinho, Brazylijczyk był niesamowity. Byłem wtedy bardzo młody, a on był dla mnie prawdziwym idolem.

Osoba, która cię najwięcej nauczyła: Jeśli chodzi o piłkarza, to bez wątpienia Carles Puyol. Byłem jego wielkim fanem, a potem jego partnerem w drużynie. A jeśli chodzi o trenera, to od każdego nauczyłem się czegoś nowego.

Najpiękniejszy moment w karierze: Oprócz tego, co powiedziałem na początku, czyli debiutu przeciwko Atlético, to zdecydowanie tryplet zdobyty z Luisem Enrique. To coś, czego nie osiąga się często.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bartra mial mega zadadki,.wzrost w miare, mobilnosc ale czegos zabraklo.