Mundo Deportivo: Arthur zdecydował się pozostać w Barcelonie

Maciej Łoś

27 maja 2020, 17:30

Mundo Deportivo, Sport

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak podaje Mundo Deportivo, Arthur nie odejdzie w tym oknie transferowym z Barcelony. Brazylijczyk jasno wyraził chęć pozostania w klubie. Barça musi szukać innego kandydata do wymiany za Miralema Pjanicia z Juventusu.

O tym, że Arthur nie chce odchodzić z Barcelony, było wiadomo od 29 kwietnia, kiedy oznajmił to publicznie w wywiadzie. Wciąż jednak spekulowano o tym, że mógłby być częścią operacji związanej z kupnem Miralema Pjanicia z Juventusu. Ostatecznie jednak Brazylijczyk dał jasno do zrozumienia obydwu klubom, że nie zamierza ruszać się z Camp Nou. 

Według katalońskiego dziennika dyrekcja mistrza Włoch skontaktowała się z Arthurem w zeszły weekend. Brazylijczyk docenił zainteresowanie Juventusu, ale poinformował Fabio Paraticiego, że zostaje w Barcelonie. Następnie w poniedziałek ojciec i brat piłkarza spotkali się z Erikiem Abidalem i Ramonem Planesem i zakomunikowali im jego decyzję. 

W tej sytuacji Barcelona musi negocjować z Juventusem transfer Miralema Pjanicia bez udziału Arthura. Bośniak jest bardzo zainteresowany przejściem do Barçy, ale Katalończycy nie mają pieniędzy, żeby zapłacić na niego całą sumę. Dlatego będzie musiała znależć innego zawodnika, który będzie chętny odejść do mistrza Włoch.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bravo Arthur! Swietna decyzja. Jeszcze przyjda takie czasy, ze zarzad bedzie Cie po butach całował i prosil, zebys kontrakt przedłużył.

Hahahaha Pjanic za Arthura? To jak Jedrzejczyk czy Piszczek....

Bardzo się cieszę z jego decyzji.

jedynie za de ligha inaczej niech zapomna

to kto teraz za Pjanicia ? Semedo, Rakitić ? ps. oby Rakitić xd

No i pięknie, o ile to prawda!

Oby tak było. Nie bez powodu chce go Juve który mimo mniejszego budżetu niż Barca, Real, czy też kluby angielskie, dokonuje w ostatnich latach bardzo dobrych transferów. Arthur może być naszą przyszłością.

No i niech tak będzie. Oby ten Tuttosport już zamknął tę japę, jeśli nic nie ma na rzeczy.

a to ci niespodzianka. wiadomo bylo o tym od pierwszego postu Arthura na instagramie, dokladnie po 3 dniach od pierwszych plotek o wymienia za pjanicia.

Jedyna słuszna decyzja. Jestem więcej niż pewny, że za jakiś czas będzie jednym z liderów naszej Barcelony. I dam sobie za to pytonga obciąć ;)

To teraz niech zacznie gra c dobrze.

Oby tym razem doniesienia Mundo i Sportu okazały się być warte więcej niż zwykle...

Patrząc na zdjęcie, to wygląda na średnio zadowolonego...