Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Maciej Łoś

27 maja 2020, 12:00

Mundo Deportivo, Sport, Sky Sports, Corriere dello Sport

95 komentarzy

Fot. Getty Images

Jean-Clair Todibo jest o krok od przejścia do Evertonu. Inter analizuje ofertę Barcelony za Lautaro Martíneza. Ansu Fati nie zostanie wypożyczony do żadnego klubu.

Jean-Clair Todibo

Sky Sports: Francuz najprawdopodobniej nie zostanie w Schalke, które mogłoby go wykupić za 25 milionów euro, jednak w obecnej sytuacji finansowej jest to niemożliwe. Obrońca nie może jednak narzekać na brak zainteresowania. O jego transfer najbardziej zabiega Everton. Szkoleniowiec angielskiej drużyny widziałby Todibo jako partnera Yerraya Miny na środku defensywy. Sky Sports podaje, że klub z Liverpoolu jest skłonny zapłacić za Francuza 20 milionów euro plus 2,5 miliona euro zmiennych.

Lautaro Martínez 

Sport: Hiszpański dziennik potwierdza wczorajsze doniesienia La Gazzetta dello Sport o tym, że Barcelona złożyła ofertę w wysokości 50 milionów euro plus dwóch zawodników w zamian za Lautaro Martíneza. Klub musiał przekonać najpierw tych piłkarzy, aby zgodzili się być monetą przetargową w operacji sprowadzenia Argentyńczyka. W grę wchodzi oddanie Arturo Vidala, Samuela Umtitiego i Juniora Firpo. Z kolei Ivan Rakitić nie chce odchodzić z Barcelony. Antonio Conte musi zadecydować teraz, kogo najchętniej widziałby w swoim klubie.  

Corriere dello Sport: Inter myśli już o tym, jak wykorzystać pieniądze ze sprzedaży Lautaro Martíneza. Włosi wiedzą, że odejście Argentyńczyka jest nieuchronne. Gdy transfer dojdzie do skutku, Antonio Conte chce wydać zarobioną sumę na Timo Wernera i João Cancelo. Obydwaj piłkarze również znajdują się w orbicie zainteresowań Barcelony.

Ansu Fati

Sport: Barcelona nie zamierza wypożyczać młodego skrzydłowego i zamierza wciąż wykorzystywać go w pierwszym składzie w przyszłym sezonie. Pomimo dużego zainteresowania wielu klubów, Barça odrzuciła wszystkie oferty za swój największy talent. W najbliższym czasie Fati ma pomóc rezerwom w play-offach o awans do Segunda División.

Nélson Semedo

Mundo Deportivo: Portugalczyk jest jednym z gorących towarów na rynku transferowym. Najbardziej prawdopodobnym kierunkiem wydaje się Manchester City, który chce wymienić João Cancelo na Semedo. W operacji miałby pomóc Jorge Mendes, który jest agentem obydwu zawodników. Pozostałymi zainteresowanymi są Juventus, PSG, Inter, Bayern i Atlético.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Inter odesłał barcelone do klauzuli 111mln, nie chcą leśnych dziadków :/

Z Jeanem nie mam zdania. Zdecydowanie trzeba walczyć o Lautaro. Fati, musi zostać żeby sie rozwijać. Neymara odpuścić, ponieważ ma już swoje lata i nie wiadomo jak będzie grać po powrocie.

Jezusie... Co ten zarząd robi z tym klubem :(
Nigdy nie sądziłem, że klub słynący z wychowanków będzie sprzedawał młodych zawodników, nie dawał szans piłkarzom z Barcy B, a kupował grajków mających najlepsze lata za sobą.

serio Wy nie widzicie ..? Środek pola do wymiany,, żadnego ofensywnego pomocnika .. a wy się denerwujecie atakiem (tu tylko skrzydłowy nie typowa 9) rakieta i busim nie zajada za daleko

Uwielbiam Martineza Ale jak sobie pomyśle że Werner może przyjść za 60 mln A to jest maszyna do zdobywania bramek

Sprzedaż Semedo to jak strzał w kolano przed wyścigiem. Jedyny PO w drużynie a oni chcą się go pozbyć i grać z zapchajdziurą Roberto na PO.
Gdyby ktoś mi powiedział, że pewna drużyna planuje taką akcję to od razu wiedziałbym, że chodzi o Barcelonę tylko tutaj są tacy Janusze biznesu :D

Wasz Semedo moze sobie odejsc do PL i grac pierwsze skrzypce w ManC ale u nas tego nie potrafi. Moglby wizac buty Albie w wyjsciach co jest mega wazne u nas. W obrnie moze i lepiej ale to nie wystarczy na Barce. Tu trzeba by niebezpiecznym skrzydlowym, umiejacym dosrodkowa , zapewnic ostatnie podac. A on tego nie potrafi. Zawsze jest zamykany przez obrone

Lepiej by było jakbyśmy zminimalizowali działania na rynku. Sprzedać zawodników by zdobyć te potrzebne 70mln i dobrze by było nie kupować nikogo, ewentualnie tylko Lautaro jeśli Inter troche zejdzie ceny, ale Barcelona nie powinna robić z Lautaro swojej obsesji. Lautaro ma wiele zalet ale nie wiem nie jestem przekonany do zakupów Barcelony powyżej stu milionów. A co do Pjanica to ten transfer ma sens tylko wtedy jeśli odejdzie Vidal i Rakitić, a że raczej Rakitić nigdzie się nie wybiera bo Sewilli raczej na niego niestać.

*Yerry Minę, *kartę przetargową (nie ma czegoś takiego jak moneta przetargową). Może i grammar nazi, ale wypadałoby jednak takie artykuły wypuszczać bez błędów ;)

W Betisie ten Firpo lepiej wyglądał tu coś widać, że blokuje go. Alaba nie jest moim ulubionym zawodnikiem ale jak na tą chwilę nie ma kogo dac tam .Lecz jak to kiedyś pisałem postarać się o A.Davisa. Młody ,szybki ,dobry w obronie /ataku i fajnie gra kombinacyjnie . W Bayernie maja obrońców więc dlaczego nie można spróbować. W końcu Hernandez zagra ,bo Alabe da na lewą:)

Suarez młodszy nie będzie więc ja tam się cieszę że chcą kupić Lautaro. Co do Rakiticia to uparta bestia z niego :)

Live kupi todibo i klop zrobi z niego najlepszy duet z na lata

Co do Tolibo i Semedo to jakiś żart . Potężne kluby starają się o nich czyli coś o czymś świadczy. A Vidala szkoda ,bo waleczny mega na właśnie takie 20 min końcowe jak znalazł. Lecz wiadomo ,że chce minut i pograć jeszcze trochę więcej.

Wszyscy chcą Semedo, ale nie pozbądźmy się go zostawmy drewnianego Roberto, tak Roberto może zagrać na kilku pozycjach, tylko na żadnej nie daje nic konkretnego, zwykły przeciętniak, pewnie dlatego nikt nie pyta o niego nawet. Wymieniajmy dobrych, młodych piłkarzy za starszych przeciętnych, którzy w swoich zespołach grają z ławki. Nie mogę i nie umiem zrozumieć takiej polityki. Pijanic? Po Co? Dajmy wreszcie szansę Riquim Piqui, niech chociaż ma szansę się pokazać w paru meczach. Pijanic? A nie lepiej nie h wróci ten Cou i zagra na pozycji właściwej dla siebie, Cou, de Jong, Arthur, na zmianę Riqui i to jest pomoc przyszłości. Ale widzę że zarządowi marzy się pomóc 30+ Rakitic, Busi, Pijanic. Tak myśląc Barca nie będzie wielka i miła dla oka jak niegdys, a czas Leo minie, nie wykorzystany tak jak można by to zrobić, żeby odnosić sukcesy i zachwycać stylem.

Rafinha, Firpo,Todibo, Vidal, Semedo, Wague, sporo zarobimy na ich sprzedaży, do tego dojdzie Lautaro, jak dla mnie git okienko się szykuje.