Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Maciej Łoś

23 maja 2020, 07:58

11 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Setien się określa" - Trener Barcelony przedstawił swoje plany na wzmocnienia w przyszłym sezonie: "Chciałbym pewnego dnia pracować z Neymarem"; "Pjanić to wielki zawodnik i mógłby grać na Camp Nou"; "Liczę na Rakiticia, dopóki jest w klubie". Semedo przybliża się do Manchesteru City - angielska drużyna chce wymienić się z Barçą na João Cancelo. José Mourinho powiedział do Pepa Guardioli w 2010 roku: "Nie zaczynajcie jeszcze świętować, nic się jeszcze nie skończyło". Bayern i Borussia Dortmund przygotowują się do derbów. Pływaczki trenują w morzu, ponieważ nie można pływać w basenach. Zmiana kalendarza NBA sprawia problem Dream Teamowi.

"Chciałbym trenować Neymara" - Quique Setien analizuje teraźniejszość i przyszłość Barçy: "Nie chciałem zaczynać debaty z Messim. Wiadomo, że musimy poprawić pewne rzeczy, ale jesteśmy przekonani, że mamy potencjał do zwycięstwa w Lidze Mistrzów"; "Lubię świetnych piłkarzy, a takim jest Pjanić. Lautaro także może zaadaptować się do naszej gry ofensywnej"; "Chcę walczyć o LaLigę na boisku, zawodnicy wrócili silni i będą przygotowani na wznowienie rozgrywek". Inter otwiera drzwi przed Samuelem Umtitim. Bayern i Borussia pojedynkują się o Bundesligę. Drużyna koszykarska Barçy trenuje już w grupach.

L'Esportiu pisze, że Barcelona potrzebuje sprowadzić zaufanego następcę Luisa Suáreza po pięciu latach nieudanych poszukiwań napastnika i postawiła na Lautaro Martíneza. Tygodniowe opóźnienie - Ministerstwo Zdrowia analizuje prośbę LaLigi o wejście w czwartą fazę protokołu, aby można było trenować całymi zespołami. Wydaje się jednak, że nie uda się wznowić sezonu przed 19 czerwca. Ian Soler: "Rząd Słowacji bardzo pomaga futbolowi. To państwo jest bardzo małe". Bernardo z Espanyolu uważa, że najważniejsze będzie przygotowanie fizyczne. Xevi Puyol z Baxi Marresa: "Nie mogliśmy zapłacić Ryanowi Toolsonowi całej kwoty, ale doszliśmy do porozumienia". Prezes CH Lloret Joshua Pérez: "Związek postanowił zainwestować w OK League TV i dobrze to wyszło".

"Musimy wygrać tę ligę dla kibiców" - Vinicius Junior udzielił obszernego wywiadu Marce. "W meczach przeciwko Barcelonie byliśmy od niej lepsi". "Nie przyszedłem tutaj, żeby we mnie wątpiono". "Jestem pierwszym, który stawia sobie wymagania". "Real Madryt zmienił mój świat". "Cierpiałem za Hiszpanię i cierpię za Brazylię". Aritz Aduriz pożegnał się na murawie. LaLiga i AFE położyły fundamenty pod wznowienie rozgrywek. Czy córka Usaina Bolta będzie mogła bić rekordy świata dzięki genom? Trwają poszukiwania miejsca do rozegrania fazy finałowej ligi ACB. 

"Vinicius - Hazard, pasuje tylko jeden" - Zinedine Zidane uważa, że obydwaj skrzydłowi nie mogą przebywać razem na boisku i nie będą w tym samym czasie wystawiani w pierwszym składzie. Belg wraca do dobrej formy, przez co jest zagrożeniem dla Brazylijczyka. Carlos Sainz: "Ferrari zatrudniło bardzo pracowitego człowieka". "Aritz Aduriz pożegnał się na murawie San Mamés. Cała Hiszpania zakończyła fazę 0. Ostatnie opuściły ją Madryt, Barcelona oraz Kastylia i León. W fazie 2 jest już 47% mieszkańców kraju. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Odnośnie rozmowy Mourinho to nawet nie zdawał sobie sprawy że właśnie się skończyło..... jego dobra reputacja jako trenera. Później było tylko gorzej i został średniakiem, któremu i tak już nic nie wychodzi

"pięciu latach nieudanych poszukiwań napastnika, postawiła na Lautaro Martíneza" To Barca musiała już szukać jego zmiennika jak dopiero co do klubu przeszedł ? :D

Jestem ciekawy o transfer jakiego zawodnika poprosiłby Setien gdyby miał wolną rękę.
Mam wrażenie, że "..Chciałbym trenować Neymara.." jest wypowiadane trochę na siłe.
Zarząd może i chce Neya, ale pytanie
co odpowiedziałby Setien za "opuszczoną kurtyną".

Rozumiem chęć zakupu Lautaro ,rozumiem chęć powrotu Nejmara.Dla mnie to są jedyni zawodnicy którzy znacznie mogą podnieść jakość Barcelony.Ale jednego nie mogę zrozumieć co z Grizmanem ?Bo ja dla gościa nie widzę miejsca w tym klubie a juz w ogóle na skrzydle.

Nigdy nie rozumiem trenerowi którzy mówią że jacyś dwaj zawodnicy nie mogą grać ze sobą razem. Dla mnie to znaczy że są słabi ponieważ nie potrafią dobrać taktyki pod zawodników.
Neymar robi różnicę na boisku, bardzo by się przydał.