Sport: Barcelona blisko przedłużenia umowy z Markiem-André ter Stegenem

Julia Cicha

22 maja 2020, 19:30

Sport

10 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Dziennik Sport podaje, że Barcelona jest blisko przedłużenia umowy z Markiem-André ter Stegenem
  • Niemiec otrzyma podwyżkę, a jego zarobki będą wzrastały co sezon
  • Bramkarz jest jednym z filarów zespołu i klub będzie mocno stawiał na niego w przyszłości

Mimo że do niedawna pojawiały się w tej kwestii pewne wątpliwości, dziennik Sport zapewnia dziś, że Barcelona jest blisko osiągnięcia porozumienia z Markiem-André ter Stegenem w sprawie przedłużenia jego umowy do 2025 roku.

Klub chce domknąć wszystko przed powrotem do gry, a więc w ciągu 3-4 tygodni. Niemiec otrzyma podwyżkę i zostanie jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy w drużynie. Jego zarobki będą rosły z sezonu na sezon, a obecnie trwają rozmowy nad ostatnimi szczegółami w tej sprawie. Ter Stegen wie, że Barcelona jest w trudnej sytuacji finansowej, więc zgodził się na tego typu ustępstwo. To bardzo dobra wiadomość dla klubu, który planuje oprzeć na nim swój projekt na przyszłość.

Barça uważa bramkarza za jeden z filarów zespołu i chce go docenić. Ter Stegen jest według niej jednym z najlepszych golkiperów na świecie, a zdaniem Sportu z czasem stanie się jeszcze ważniejszy. Barcelona postawi na niego sportowo oraz finansowo, okazując mu zaufanie. W tym sezonie Marc krytycznie wypowiadał się na temat postawy zespołu, ale jest przekonany, że będzie w stanie walczyć o wszystkie trofea.

Kataloński dziennik dodaje, że w Barcelonie panuje pełen optymizm. Obie strony spotkają się w przyszłym tygodniu i postarają się ustalić wzór umowy przed wznowieniem rozgrywek LaLigi. Tym samym klub osiągnie jeden z głównych postawionych sobie celów kadrowych. Barça starała się przedłużyć kontrakt ze swoim podstawowym bramkarzem już w grudniu, a w ostatnich miesiącach miało dojść do przynajmniej sześciu spotkań. Wymagania finansowe Niemca sprawiały jednak, że trudno było dojść do porozumienia, przez co rozmowy wstrzymano. Teraz jednak kryzys sprawił, że sytuacja uległa zmianie, ponieważ oczywiste jest, że klub musi wydawać mniej.

Według Sportu pozostanie na Camp Nou zawsze było priorytetem Ter Stegena, mimo że o jego sytuację pytało wiele zespołów. Jego klauzula odejścia wynosi 180 milionów euro, więc żaden z klubów nie był w stanie jej opłacić, a sam bramkarz nie utrzymywał rozmów z konkurencją. Pojawiły się plotki o zainteresowaniu ze strony Bayernu, ale ekipa z Monachium przedłużyła właśnie kontrakt z Manuelem Neuerem.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

miewał wpadki , jak każdy bramkarz , ale trzeba pamiętać że wciąż jest młody i ciągle sie szlifuje , wiadomo ze bramkarze zazwyczaj później osiągają swój szczyt a on jest już teraz na bardzo wysokim poziomie ,brakuje tylko doświadczenia , ale ma niesamowity charakter i etyke pracy jeden z ludzi którzy nie są wychowankami a mogliby nosić opaskę kapitańską według mnie

Najlepsze wieści jakie można przeczytać mamy genialnego bramkarza Visca el Barca.

O i to są dobre wieści. Zdecydowanie lepiej się czyta takie wiadomości aniżeli te codzienne doniesienia transferowe.

Zasługuje. Mistrz.

Nie dość, że to najlepszy bramkarz świata, to jako jeden z niewielu albo jedyny zawodnik, który ma jaja i odwagę podejść do kibiców po porażce. Zrobić go kapitanem!

Tego faceta widzę w naszej bramce przez wiele lat. Nowa umowa dla niego to wymóg. ;)

Dobry kontrakt będzie. Rosnące zarobki co sezon. Czyli jak Messi, na Messiego tu narzekania o podwyżkę co sezon. Ciekawe czy z Niemcem też tak będzie?

Najlepszy interes Zubiego w karierze :)