Mundio Deportivo: Quique Setien rozpoczął już pracę nad taktyką

Julia Cicha

22 maja 2020, 19:30

Mundo Deportivo, AS

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Po pierwszym tygodniu treningów nastawionych na powrót do formy fizycznej FC Barcelona rozpoczęła również pracę nad aspektami taktycznymi. Quique Setien zaczął wprowadzać pewne koncepcje, ponieważ ma już możliwość pracy z grupami piłkarzy, więc traktuje ten okres jak swoisty presezon.

Barça wróciła do Ciutat Esportiva 8 maja po 56 dniach przerwy w aktywności. Mundo Deportivo pisze, że trener najpierw postawił na formę fizyczną i ćwiczenie biegów, sprintów oraz siły w celu wzmocnienia mięśni. W międzyczasie do zdrowia doszli Luis Suárez, Jordi Alba oraz Arthur Melo. Teraz Setien miał zacząć korygować poszczególne aspekty gry, które uważa za nieprawidłowe. Mowa przede wszystkim o wyprowadzaniu piłki. W 12 meczach pod wodzą nowego szkoleniowca zawodnicy mieli mieć pewne wątpliwości w kwestii taktyki, a niektóre rozwiązania nie działały. Dziennik podaje, że zmiana trenera w połowie stycznia oraz napięty kalendarz uniemożliwiły całkowite zrozumienie nowych pomysłów przez graczy. Teraz wiedzą już oni, czego się od nich wymaga i co powinni robić.

Wszystko wskazuje na to, że LaLiga powróci w piątek 19 czerwca meczem Sevilli z Betisem. Jeszcze wczoraj mówiło się nawet o 12 czerwca, ale wydaje się, że ten scenariusz się nie sprawdzi, ponieważ drużyny otrzymają pozwolenie na trenowanie w pełnym składzie dopiero 1 czerwca. Setien ma więc jeszcze sporo czasu, by na dobre wprowadzić w życie swoją ideę gry, polegająca na wyprowadzaniu piłki od bramkarza i solidarności w poszczególnych liniach pomagających sobie nawzajem.

Na szczęście na razie tylko jeden zawodnik doznał kontuzji. Samuel Umtiti prawdopodobnie nie będzie mógł trenować jeszcze przez tydzień. Oprócz niego wszyscy są jednak zdrowi. Dziennik AS dodaje, że w przyszłym tygodniu dniem wolnym od treningów będzie czwartek, a w piątek piłkarze przejdą kolejny test na obecność koronawirusa. Nawet po wznowieniu normalnych sesji treningowych zachowanych zostanie wiele norm sanitarnych opisanych w protokole LaLigi: przyjazd do Ciutat Esportiva zawsze tym samym samochodem, pomiar temperatury oraz obowiązek noszenia maseczki do momentu rozpoczęcia ćwiczeń.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam nadzieje, że Quiqe nauczy ich wreszcie maksymalnego zaangażowania, nieodpuszczania oraz wleje w niektórych graczy ambicje... Bez tego naszym niektórym gwiazdkom będzie ciężko... W każdym razie jestem pełen nadziei ;)

Barcelonie od trzech lat brakuje taktyki zapieprzania na boisku bo nikt im wygranej nie podaruje z gry na stojąco.

Mam nadzieję że po tym sezonie, Setien przestanie być trenerem Barcelony, a na jego miejsce przyjdzie trener z prawdziwą osobowości i mający pomysł na rozpoczęcie totalnej przebudowy drużyny (również pod względem mentalnym) i wymiany pokoleniowej zawodników.

Ps. Cały czas mam przeczucie, że Xavi nie sprawdzi się u nas w roli trenera i to jego "DNA" szybko nam wyjdzie bokiem. Zobaczymy jak to będzie :-)