Były sędzia: 90% arbitrów w lidze hiszpańskiej jest za Realem

Julia Cicha

21 maja 2020, 12:00

Cadena SER

70 komentarzy

Fot. Getty Images

Eduardo Iturralde González, były sędzia, który w trakcie swojej kariery poprowadził 291 meczów w Primera División, skomentował w programie „El Larguero” kwestię stronniczości hiszpańskich arbitrów.

„Wiem, że powiesz, że sędziowie są profesjonalistami, i wierzę ci. Jednak z twojego doświadczenia zawodowego, ilu arbitrów jest za Realem a ilu z Barçą? 80% do 20%?” – zapytał dziennikarz Sique Rodríguez. “90 do 10” – odpowiedział Iturralde González.

„Czy to się podoba Barcelonie, czy nie, 70-80% populacji, poza Katalonią, jest za Realem. Teraz nieco więcej osób kibicuje Blaugranie, młodzi ludzie zaczęli jej sprzyjać dzięki tytułom Guardioli. Przed erą Messiego ile osób w Hiszpanii było jednak za Realem? 70%? Mnie osobiście te drużyny są obojętne, ja jestem za Athletikiem. Prędzej jednak zadziałałbym na jego niekorzyść, dlatego że próbowałbym działać sprawiedliwie” – wyjaśnił były sędzia, który podkreśla, że preferencje arbitrów nie muszą sprawiać, że są oni stronniczy.

Iturralde skomentował również zakończenie kariery przez Aritza Aduriza: „to jeden z piłkarzy, których mecze najtrudniej jest sędziować. Jest jak Soldado. Oni nie są statyczni, szukają piłki. Zderzenie ze spokojną osoba, ze środkowym obrońcą, jest mocne. Bardzo ciężko jest określić, czy był faul.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Polecam przeczytać na spokojnie:
https://www.realmadryt.pl/news/89689-barca-mialaby-2-3-mistrzostwa-mniej-bez-swojego-salda-sedziowskiego
Trochę statystyk, które pokazują w obiektywny sposób jak to wyglądało w ostatnim czasie... Pozdrawiam wszystkich Kibiców

Piękny ten artykuł! :D

90% sędziow za Realem. Kilka sekund pozniej mówi.
''Mnie osobiście te drużyny są obojętne, ja jestem za Athletikiem. Prędzej jednak zadziałałbym na jego niekorzyść, dlatego że próbowałbym działać sprawiedliwie”
Wszystko jasne xD

Ten gość mówił o tym jak był czynnym sędzia. Podświadomość działa jednak na sędziego. Mallenco, Hernandez, lahoz. Oni nam utrudniali życie od lat.

trochę żałosne jest sugerowanie się słowami jakiegoś starego dziada który powiedział te bzdury tylko po to żeby było o nim głośno. szczególnie jeżeli to waszemu klubowi sędziowie znacząco pomogli w tym sezonie.

pewnie dlatego w tym sezonie sędziowie na każdym kroku pomagają barcelonie a realowi wręcz odbierają :)

Wszyscy sędziowie są za Realem a co rok mistrzem jest Barca. Bożu co za żenada, gorzej niż pudelek.

Taka prawda!
Jakby to powiedziały HD :D

Też mi nowość przecież ich ostatnie mistrzostwo to były cuda na kiju
Sami sie przewracali i karne z kapelusza leciały

Kiedyś praktycznie każde el Classico Real otwierał rzutem karnym, nawet za faul przed polem karnym.
Przypadek......? Dlatego Madryt tak się go domaga w meczach z Barceloną, przyzwyczaili się do takiej pomocy i ciężko jest im to wyplenić

Ej ale wy wiecie że to że ktoś jest za klubem A to nie oznacza że jako sędzia będzie podejmował decyzje na rzecz klubu A. Sam ten sędzia przyznał że wolałby działać przeciw Atleticowi niżeli za na jego korzyść.
Zgadzam się że hiszpańscy sędziowie podejmują bardzo często niewłaściwe decyzję, ale równie często co sędziowie podejmują błędną decyzje na korzyść Realu, podejmują też błędną decyzje na korzyść Barcelony.

seriooooo? trochę słabe to - wiadomo pociski na sędziów kibicujących realowi zawsze na probsie, ale bądźmy szczerzy, że dzięki sędziom też napykaliśmy sporo pubktów i wcale nie jest to prawdą co piszą, ale powiedziałbym że 60% może mieć małe proporczyki realu w swoich autach, ale pozostałe 40% bankowo dla Barcelony. Poz tym niektórzy sędziowie chcą pokazać na siłę że nie chcą dobrze dla realu więc im gorzej sędziują, a Barcelonie odpuszzcają - więc smieszą mnei takie artykuły mające po raz kolejny na celu napuścić jednych na drugich - czyli poziom żenujący zbliżony naszej żenującej politycznej wojence.

Byli i zawsze będą za rEaLem..
W końcu stolica MaDRyt rozbi swoje..

Visca el Barca!!

Pomału wszystkie brudy Realu wychodzą, ostatni sędzia przyznał że gole w lidze mistrzów z Ateltico padł ze spalonego teraz to. Czekam na oficialke ze za ustawianie odbiórą im parę tytułów :)

Hmm no kto by pomyślał. Toż to jawne pomówienia.

Oj tam, a w Ekstraklasie wszyscy sędziowie są za Legią i pomagają jej jak tylko mogą

A co ich nie stać. Ma rację, wystarczy przyjrzeć się dobrze sędziom w których gra Real. Są opłacani przez włodarzy Realu.

*zaskoczenie*
No kto by się spodziewał... A myślałem, że ligi 2011/12, 13/14, 16/17 przez przypadek zostały nam zabrane.

Przecież to było ju dawno wiadomo ;)

Nie bez powodu ogromna większość meczów Realu kończyło się skandalem sędziowskim i błędami arbitrów na korzyść Realu.

Normalka, da się to zauważyć.

@juliacicha
Jak Ty mi teraz zaimponowałaś!
;)

Jego opinia jest bardzo odważna ale odzwierciedla przybliżoną rzeczywistość w Hiszpanii. Większość rejonów oraz ludzi z tych rejonów nie lubi i zazdrości Katalonii z powodu ich bogactwa. Zresztą chyba w każdym kraju tak jest. W Niemczech nie darzą sympatii Bawarczykom z tego samego powodu. Dlatego kibicuję Barcelonie i Katalonii. Nie znoszę zazdrośników i zawistników, zawsze i wszędzie. "Dlaczego jesteś biedny? Bo głupi. A dlaczego jesteś głupi bo biedny". Mocne ale prawdziwe. Tak było, jest i będzie.

W 2017r było to bardzo widoczne, Real nie powinnien wówczas wygrać mistrzostwa.

"Niepojęty przypływ szczerości" xD

W sumie to nic dziwnego