Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Dariusz Maruszczak

10 kwietnia 2020, 06:57

9 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

„6 dymisji” – Mundo Deportivo informuje, że wiceprezydenci Rousaud i Tombas oraz członkowie zarządu Teixidor, Elias, Casalmiglia i Pont rezygnują wspólnie. Wyjaśniają oni swoje powody w liście wysłanym do notariusza, a w przyszłości z zarządu Barcelony może odejść jeszcze więcej osób. Dziennik donosi, że Juventus i Inter są zainteresowane Dembélé. Messi dementuje, że odchodzi do Interu i opłacił kaucję Ronaldinho. Na górze okładki Mundo Deportivo pisze o „okazjach rynkowych” – kończą się kontrakty takim weteranom jak Willian, Cavani, Pedro, Silva czy Mertens. Toni Nadal powiedział w wywiadzie, że jego bratanka Rafaela nie obchodzi obecnie tenis. Dziennik podaje, że PSG idzie po Zidane’a. Paryżanie chcą, żeby został trenerem tego klubu w 2022 roku w projekcie z Kylianem Mbappe jako centralną postacią.

Sport nie ukazuje się w Wielki Piątek.

L’Esportiu nie ukazuje się w Wielki Piątek.

„Musisz mieć jasność, jak dobry jest klub, do którego idziesz” – Marca cytuje Haalanda, który ujawnia kluczowe aspekty wyboru drużyny. Norweski napastnik zapewnia, że sprawdza co do milimetra potencjalny nowy zespół przed dokonaniem wyboru. „Na decyzję wpływają ludzie, którzy tam są, to, jak o ciebie dbają i jak pomagają ci stawać się lepszym”. „Nigdy nie chciałem uważać się za lepszego niż jestem” – powiedział cel transferowy Realu Madryt. „Spotkanie w kwarantannie” – pięciu trenerów sportowców z elity wykorzystało przerwę spowodowaną koronawirusem, aby podzielić się swoją wiedzą. Nowe zasady na sezon 2020/2021 wymagają, żeby arbiter podszedł do monitora, aby skorzystać z systemu VAR, jeżeli będzie miał wątpliwości. Dziennik pisze o kryzysie instytucjonalnym w Barcelonie - sześciu członków zarządu podało się do dymisji. Todt potwierdza sankcje nałożone na Ferrari bez dowodów.

„Okazje na czas kryzysu” – AS informuje, że Cavani, Willian, Callejon, Silva, Mertens czy Pedro są niektórymi z piłkarzy, którym kończą się kontrakty w czerwcu i mogą odejść za darmo lub za mniej niż 25 milionów euro. Dziennik donosi o dymisji sześciu członków zarządu Barcelony. Proszą oni o zorganizowanie wyborów po okazaniu swojej niezgody na zarządzanie Bartomeu. Hiszpania będzie wraz z Francją współorganizatorem mistrzostw Europy 2021 w żeńskiej koszykówce. AFE pozwie Rubialesa za nagrywanie treści rozmów bez ich zgody. Premier Sánchez powiedział, że jego zdaniem za 15 dni będzie musiał poprosić o kolejne przedłużenie stanu alarmowego w związku z koronawirusem.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Z tych wolnych agentów to Mounier jest na pewno zawodnikiem nad którym warto się pochylić. Sentymentalnie nie miałbym nic przeciwko Pedro - niby wiem, że już 15 bramek w sezon nie włoży, ale jako taki żelazny rezerwowy a'la Larsson by się nadał... Najważniejsze, żeby nie tracili czasu na rozmowy z T. Silvą - najbardziej przereklamowanym zawodnikiem XXI wieku. Gość nigdy w istotnym meczu nie zagrał porządnie i jego charakterystyką na zawsze pozostanie odmowa strzelania karnego w meczu z Chile na MŚ

Halland nie będzie miał dylematu czy wybrać Real czy Barce. Za wiele negatywnych rzeczy w ostatnich czasach się działo i tak zapewne jeden z największych talentów zasili szeregi przeciwnika.

Reszta?? w koszu :-)

Gdzie reszta gazet?

Najstarsi trafią do Barcelony.