Agent Lautaro Martíneza: Pochwały ze strony Messiego były bardzo miłe i pokrzepiające

Dariusz Maruszczak

9 kwietnia 2020, 13:30

Mundo Deportivo

3 komentarze

Fot. Getty Images

Agent Lautaro Martíneza Beto Yaque w wywiadzie dla Mundo Deportivo wypowiedział się na temat dotychczasowej kariery Argentyńczyka, porównania z innymi wielkimi napastnikami oraz pochwał ze strony Leo Messiego.

Mundo Deportivo: Od samego początku byłeś świadkiem rozwoju Lautaro. Jak go odkryłeś i co najbardziej wyróżniało się w jego grze?

Beto Yaque: Tak, w rzeczywistości to ja byłem jego odkrywcą i człowiekiem, który go obserwował, a później zabrał do Racingu. Najbardziej uderzyła mnie w nim jego technika, kontrola, jaką miał na placu gry, i temperament.

Obecnie jest jednym z najważniejszych piłkarzy Interu i jedną z najbardziej pożądanych „dziewiątek” w Europie. Wyobrażałeś sobie, że będzie mógł zajść tak daleko?

Wraz z moim partnerem Rolym Zarate zawsze widzieliśmy w nim wielki potencjał i uważaliśmy, że ma przed sobą wspaniałą przyszłość ze względu na to, jak szybko się rozwija.

Jak Lautaro radzi sobie w tej sytuacji? Widzi, że jego nazwisko pojawia się w prasie w związku z zainteresowaniem takich drużyn jak Barcelona czy Manchester City.

Bez problemu, ponieważ jest skupiony tylko na swoim klubie. Z pewnością odbiera to jednak z wielką satysfakcją, ponieważ to dla niego dowód, że gra dobrze.

Messi bardzo chwalił Lautaro w wywiadzie dla Mundo Deportivo. Jak piłkarz odebrał te komplementy?  

Dla Lautaro z pewnością były to wspaniałe komplementy od najlepszego zawodnika na świecie. Myślę, że to dla niego bardzo miłe i krzepiące.

Czy to może być ważne w przyszłości, jeśli Martínez postanowi poszukać wyzwań poza Interem?

Nie wiem. Jak już mówiłem, on myśli tylko o klubie, w którym znajduje się obecnie.

Jakie są relacje Lautaro z Messim w reprezentacji Argentyny?

Ma z nim bardzo dobre relacje, podobnie jak z całą drużyną.

Prezes Racingu ujawnił w wywiadzie dla Mundo Deportivo, że Lautaro odrzucił ofertę Realu Madryt, gdy miał 18 lat, ponieważ chciał najpierw odnieść sukces w Racingu. Czy możesz podać więcej szczegółów na ten temat?

Jeżeli to zrobił, to dlatego, że zawsze był przekonany, że odniesie sukces w pierwszym zespole Racingu.

A poza jego klubem w Argentynie, czy była jakaś europejska drużyna, która podobała mu się bardziej niż inne i również dlatego odrzucił ofertę Realu?

Nigdy nie powiedział, że nie podoba mu się Real, tylko że chce odnieść sukces w Racingu.

Koordynator zespołów młodzieżowych Racingu powiedział nam, że Lautaro to mieszanka Esnaidera i Milito. Uważasz podobnie?

Moim zdaniem ma pewne cechy wspólne z Kunem Agüero i Luisem Suárezem, ale tak naprawdę ma wszystko, dlatego jest wyjątkowym piłkarzem.

Uważasz, że Lautaro i Suárez mogą być kompatybilni w jednym zespole?

Nie wiem, to jest temat do rozważania dla dziennikarzy.

Na koniec, czy Inter zaproponował już Martínezowi przedłużenie kontraktu? Czy mógłby zmienić swoje plany na przyszłość, gdyby Barça mocno na niego postawiła?

Lautaro ma pięcioletni kontrakt z Interem, a wiadomości, które pojawiają się na ten temat, pochodzą wyłącznie z prasy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W 2004 roku Barca kupowala Eto który pokazal ze jest kozakiem w lidze hiszpanskiej. W Interze gral wtdy mlody obafemi Martins wielki talent.
Jesli Lautaro na ten moment poryownyac do ktoregos z tej dwojki w tamtym czasie to blizej mu do Martinsa.

Prawdopodobne trafi do Barcy i zobaczymy co z tego wyniknie. Czy nam sie rozwinie czy bedzie zawodzil

Mam nadzieje że go zgarniemy :)

Szacun, mega ogarnięty agent. Nie dał się podpuścić i odpowiedział wymijająco w kwestii Realu, nie zamykając Lautaro żadnej furtki. Dyplomatycznie i elokwentnie.