Iker Casillas proponuje rozegranie El Clásico z udziałem legend sprzed lat

Dariusz Maruszczak

7 kwietnia 2020, 22:00

Twitter

36 komentarzy

Fot. Getty Images

Iker Casillas nie przestaje aktywnie działać w mediach społecznościowych. W niedzielę były bramkarz przedstawił koncepcję dotyczącą zmiany systemu rozgrywek, a wczoraj zaproponował na Twitterze zorganizowanie El Clásico z udziałem byłych gwiazd Barcelony i Realu Madryt.

Wszystko zaczęło się od wpisu Andrésa Iniesty, który udostępnił filmik z udziałem Xaviego, opublikowany na profilu LaLigi. Pomocnik zachwycał się, że mógł na co dzień oglądać byłego partnera w akcji z odległości pięciu metrów. Z kolei Carles Puyol napisał: „nie wyobrażasz sobie, czym było oglądanie was obu, będąc kilka metrów z tyłu”. Właśnie do komentarza byłego obrońcy odniósł się Casillas: „to zabawne, ale mi zdarzało się was oglądać wiele razy, gdy byliśmy przeciwnikami, a także oczywiście wtedy, gdy graliśmy razem. Było wszystko, ale… Do diabła! Kiedy ten cały koszmar się skończy, powinniśmy zebrać legendy sprzed lat i rozegrać El Clásico w stylu vintage. Dochody byłyby przeznaczone dla osób potrzebujących”.

Nie trzeba było długo czekać na wezwanie Casillasa. Były kapitan Barcelony Puyol odpowiedział, że jego zdaniem to bardzo dobry pomysł i potwierdził gotowość organizacji takiego spotkania. Iniesta napisał, żeby Casillas zrobił listę powołanych i uwzględnił go w swoich planach. Zgłosili się również Gaizka Mendieta i Fernando Morientes.

Cesc Fàbregas podszedł do sprawy bardziej żartobliwie i zapytał, kto byłby arbitrem takiego spotkania. Zgłosił się już zresztą jeden kandydat. Były hiszpański sędzia Eduardo Iturralde obiecał, że jeśli zostanie zaproszony, nie zabierze ze sobą kartek. Dziennikarz Miguel Ángel Roman wyraził chęć spełniania funkcji komentatora tego meczu.

Spotkanie zapewne mogłoby odbyć się dopiero za kilka miesięcy, gdy uspokoi się sytuacja związana z koronawirusem. Niewątpliwie jest to jednak bardzo ciekawa inicjatywa. Kogo Wy chcielibyście zobaczyć w takim pojedynku?

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

i ja też popieram
« Powrót do wszystkich komentarzy