Leo Messi najlepszym dryblerem w historii w głosowaniu zorganizowanym przez RMC Sports

Dariusz Maruszczak

27 marca 2020, 18:39

RMC Sport, Sport

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Francuska rozgłośnia RMC Sports zorganizowała głosowanie na najlepszego dryblera w historii futbolu. Zwycięzcą okazał się Leo Messi, który w finale nieznacznie pokonał Ronaldinho. 

Internauci wybierali najlepszych dryblerów w rywalizacji pucharowej na zasadzie przegrywający odpada. Zgłoszonych zostało 32 piłkarzy, a rozgłośnia rozrysowała specjalną drabinkę, w której znaleźli się zarówno obecni zawodnicy, jak i gwiazdy sprzed lat. Messi w drodze do finału uzyskał więcej głosów niż Dennis Bergkamp, Kaká, Zinedine Zidane i Ronaldo Nazario, a w finale zmierzył się z Ronaldinho. Po zażartej rywalizacji Argentyńczyk okazał się minimalnie lepszy, ponieważ otrzymał 50,7% głosów, a jego konkurent – 49,3%.

Z kolei Ronaldinho wyeliminował w kolejnych rundach Hakima Ziyecha, Arjena Robbena, Johana Cruyffa i swojego rodaka Neymara. Warto dodać, że Cruyff w 1/8 finału otrzymał więcej głosów niż Cristiano Ronaldo. Portugalczyk rundę wcześniej wygrał jednak z Rivaldo, a inny piłkarz Barcelony Ousmane Dembélé przegrał z Edenem Hazardem. Z kolei Riquelme, który również ma za sobą przeszłość w Dumie Katalonii, w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość Robinho. Zabawę należy traktować oczywiście z przymrużeniem oka, ponieważ np. Diego Maradona w 1/8 finału otrzymał mniej głosów niż Riyad Mahrez.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Potwierdziło się tylko to co my tu na tej stronie wiemy od dawna.
« Powrót do wszystkich komentarzy