Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Dariusz Maruszczak

27 marca 2020, 06:00

36 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

„Premier League priorytetem Coutinho” – Mundo Deportivo donosi, że Brazylijczyk i jego otoczenie wolą postawić sobie za cel przeniesienie się do ligi angielskiej i wykluczają Inter lub PSG. Barcelona ogłosiła zastosowanie ERTE. Klub ma zredukować pensje sportowców o 70% do czasu powrotu do aktywności. Dziennik podaje, że piłkarz halowy Blaugrany Ferrao został wybrany na najlepszego zawodnika na świecie. Adolfo znalazł się na drugim miejscu, a Plaza został najlepszym trenerem. Na górze okładki: Rafael Nadal i Pau Gasol solidarnie wezwali hiszpańskich sportowców do włączenia się do kampanii Czerwonego Krzyża zorientowanej na zbiórkę 11 milionów euro w walce z koronawirusem. FIFA chce dokończyć wszystkie ligi i prosi piłkarzy o obniżenie zarobków o połowę.

„Napięcie z powodu obniżenia wynagrodzeń” – Sport informuje, że Barcelona ogłosiła redukcję pensji wszystkim zawodnikom i zrobi to nawet bez dojścia z nimi do porozumienia. Bartomeu podał szczegóły reszcie dyrektorów podczas zebrania zarządu zrealizowanego w formie zdalnej. FIFA zamierza przedłużyć letnie okno transferowe do stycznia. Na górze okładki: przełożono GP Hiszpanii w MotoGP. Dziennik donosi też, że Barça chce sprzedać Braithwaite’a za 18 milionów, priorytetem Bayernu jest Ter Stegen, a Real kolejny raz ruszy po Pogbę.

„Teraz to moja rodzina w Chinach się martwi” – L’Esportiu zapowiada wywiad z Sofią Xuan Zhang, zawodniczką klubu z Girony w tenisie stołowym. Dziennik podaje, że Barcelona oficjalnie ogłosiła wprowadzenie ERTE. LaLiga i AFE nie osiągnęły porozumienia, ale zgadzają się w pewnych punktach. „Chciałbym wrócić do rodziny, ale nie byłoby to mądre” – powiedział piłkarz Kansas City Ilie Sánchez. „Przestaliśmy otrzymywać 60 tysięcy euro miesięcznie” - wyznał Jordi Tamayo z katalońskiej federacji tenisowej.

„Oni nigdy nas nie zawodzą” – Marca pisze, że Nadal i Gasol podwijają rękawy w walce z koronawirusem, angażując się w kampanię pomocową. „Nie jesteście sami, to walka wszystkich”. Iker, Alonso, Ferrer, Lopetegui i Teresa Perales to pierwsi sportowcy, którzy do niej dołączyli. FIFA chce, żeby piłkarze drastycznie obniżyli swoje wynagrodzenia. Tour de France może odbyć się bez udziału publiczności. „Bernabéu wypełnia się solidarnością” – dziennik podaje, że stadion staje się wielkim centrum zaopatrzeniowym materiałów sanitarnych. GP Hiszpanii w MotoGP przełożone bez ustalonej daty, ale już rozważa się odbycie minimistrzostw świata.

„W pierwszym szeregu” – AS pisze, że sportsmenki z wykształceniem medycznym stawiają krok do przodu w walce z pandemią, w przekonaniu o pokonaniu koronawirusa. Zawodniczka Mostoles Futsal Desi Flores pracuje w obszarze badań nad szczepionką, a bramkarka tego klubu Miriam Rodríguez jest pielęgniarką, podobnie jak kapitan Albacete Mati Martínez. Pielęgniarkami są również sędzie Paula Lema (koszykówka) i Julia Vega (hokej). Dziennik donosi, że FIFA rozważa przedłużenie kontraktów i czasu na transfery. Barcelona ogłasza zastosowanie ERTE dla pracowników i sportowców. Hiszpania zorganizuje w następny weekend powrót do kraju dla pięciu tysięcy turystów. Testy zakupione w Chinach nie są niezawodne.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak można być tak potwornie pazernym na pieniądze mając zarobki na poziomie od kilku do kilkudziesięciu milionów euro ZA SEZON? Niesamowite, że ci zarabiający najwięcej mają największy problem z rozstaniem się z częścią wypłaty aby ratować klub w trudnym momencie.
Decyzja powinna być odgórna, ucinamy 70% z wynagrodzeń w momencie kryzysu, z głodu raczej nie zdechną, posiadłości swoje też jakimś magicznym sposobem utrzymają... Nóż się w kieszeni otwiera przy tak egoistycznym podejściu zawodników.

Rekordy przychodów biją rok w rok, a nie mają kasy na wypłaty po 2 tygodniach bez piłki. Ten klub to kabaret.

Michała Zuka do Pierwszego składu ???????? A tak serio to myślę że nie ściągniemy żadnych dużych nazwisk w tym okienku . Bardzo szkoda że nie powalczylismy o Fernandesa przecież to śmieszne pieniądze jak za takiego zawodnika

Proponowalbym Braithwaita na wala zrobic i mu w ogole nie placic.

Da ktos za Braithwaita 18 melonów? Jak myslicie?
Tyle w zime wynosila klauzula w Leganea i nikt sie nie skusił. Ja mysle ze nie ma na to szans.

ja bym się nie napinał na tymi plotkami bo teraz każdego będą sprzedawać i kupować :d

Quo vadis Barcelono?
Milan vol 2. Loading... 92%
Pycha kroczy przed upadkiem.

Gwiazdorom zajrzy głód do dupy...
Ten klub upada coraz bardziej.

W kwestii zarządzania jesteśmy lata świetlne za realem.

"Więcej niż klub" i takie tam...
Przez kolejne 20 lat nie wrócimy w to miejsce gdzie byliśmy 10 lat temu.

Oby tylko sprzedać Coutinho za dobre pieniądze i będzie pięknie ;)

Wyglada na to, ze zarząd i piłkarze ....nie grają w jednej drużynie.


Już chcą sprzedać Braithwaite’a ? No to się chłopina nagrał a takie piękne miał plany.
Niestety takie ruchy zarządu tylko potwierdzają że są to jeźdźcy bez głowy.

Napięcie z powodu obniżenia wynagrodzeń ?! To już trochę przesada... Piłkarze zarabiają kosmiczne pieniądze a teraz na czas pandemii w której cierpi cały świat mają problem żeby obniżyć swoje pensje na np. 3 miesiące !

W Madrycie finanse się zgadzają, nikt nie myśli o obniżce pensji, do tego klub przelewa pieniądze miastu i udostępnia stadion. W Barcelonie panika, kłótnie i obniżki pensji siłą bo chłopaki od 3 tygodni nie grają. Kolos na glinianych nogach.