Keita Baldé: To nie przypadek, że z La Masii wywodzi się tak wielu dobrych zawodników

Julia Cicha

26 marca 2020, 19:00

Sport

2 komentarze

Fot. Getty Images

Keita Balde, wychowanek Barcelony, który gra aktualnie w Monaco, opowiedział o czasach spędzonych w La Masii. Jego przygoda z klubem dobiegła końca, ale i tak w ciepłych słowach wypowiedział się na temat systemu szkolenia piłkarzy.

- Barcelona najpierw cię uczy i traktuje cię jak człowieka, a dopiero później jak piłkarza. To nie kwestia szczęścia, że z La Masii wywodzi się tak wielu dobrych zawodników. To znaczy, że robią coś dobrze. Widziałem takich graczy jak Icardi, Deulofeu, Bartra, Sergi Roberto, Dos Santos i Bellerín. Wciąż pojawiają się nowi – powiedział Balde.

Zawodnik opowiedział też, co robi w trakcie kwarantanny: - wstaję wcześnie, jak zawsze w dniach treningowych. Przez półtorej godziny ćwiczę: 45 minut na rowerku i 45 minut treningu siłowego. Taki program przesyła nam sztab Monaco, każdy ma spersonalizowany plan. Po południu nieco się relaksuję, urządzam sobie siestę i bawię się z synem.

- Sytuacja na świecie jest niestety trudna. Mam krewnych w Hiszpanii i w Senegalu. Ja jestem w Montecarlo z partnerką i synem. Tutaj wszystko jest dobrze zorganizowane, ludzie przestrzegają zasad. Czytam o trudnej sytuacji we Włoszech i w Hiszpanii, mam nadzieję, że jak najszybciej wszystko wróci do normalności. Wpłaciłem pieniądze na rzecz walki z koronawirusem, bo robię wszystko, co mogę, dla swojej rodziny i osób, które kocham. Trzeba wykonywać takie gesty samemu, a nie czekać, aż ktoś poprosi – zakończył Balde.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To nie jest przypadek ze tak wielu z olbrzymim potrncjalem gdy wchodzą w dorosla pilke to gasna. To bledna polityka klubu jak ich rozwijac i wprowadzać do pierwszego zespolu, jak ich budowac na powaznych zawodników. Mlodzingracze sa traktowani jakndzieci az nagle dostaja sznase na pierwszy sklad, od razu kontrakt i nie graja. Od tak nie dostaja powolan zeby wejsc na kilka minut z lawki gdy dobrze pracuja w rezerwach i dobrze graja. To wszystko jest było w ostanich latch za sztywne.

Wspaniały zawodnik z talentem, widziałem go z bardzo bliska na meczu ligi europy w meczu Legia Warszawa - Lazio, gość biegał bardzo blisko moich miejsc. Talent.