Mundo Deportivo: Barcelona wznowi negocjacje z Ter Stegenem po zakończeniu kryzysu związanego z koronawirusem

Julia Cicha

18 marca 2020, 20:23

Mundo Deportivo

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Według hiszpańskich mediów Marc-André ter Stegen nie zamierza opuszczać Barcelony, gdzie zbudował dom i gdzie niedawno urodził mu się syn. Bramkarz ma jednak umowę z klubem tylko do 2022 roku, więc dzienniki zaczęły spekulować na temat tego, kiedy klub rozpocznie negocjacje w sprawie jej przedłużenia.

- Mam jeszcze dwa lata kontraktu, razem z rodziną czuję się tu jak w domu. Chcę zostać, filozofia klubu i moje idee są połączone. Na razie trwają luźne rozmowy, z mojej strony nie ma pośpiechu. Skupiam się na mojej pracy – powiedział jakiś czas temu Niemiec. Teraz Mundo Deportivo dodaje, że negocjacje nie posunęły się do przodu, jeśli chodzi o zarobki piłkarza. Jest to spowodowane kryzysem związanym z koronawirusem, który sparaliżował działania piłkarskie i ekonomiczne. Do kolejnego spotkania agenta Ter Stegena z przedstawicielami Barcelony ma dojść dopiero po unormowaniu się sytuacji.

Mimo że bramkarz nie zamierza odchodzić z klubu, wg MD chce on przekonać się, jak będą wyglądały inwestycje transferowe, jak wyklaruje się sytuacja instytucjonalna oraz jaka będzie przyszłość Quique Setiena na ławce trenerskiej. Ter Stegen ma być zadowolony ze współpracy ze szkoleniowcem, ale najważniejszą osobą i tak pozostaje dla niego trener bramkarzy José Ramon de la Fuente. Obaj bardzo dobrze się rozumieją i golkiper chciałby, by Dela został w klubie tak długo, jak on będzie w nim występował.

Mundo Deportivo dodaje, że Marc czuje się doceniony przez kibiców i przez klub, który w 2017 roku podniósł mu wynagrodzenie. Obecnie aż dziesięciu zawodników zarabia jednak więcej od niego, więc można spodziewać się kolejnej podwyżki. Problemem może okazać się jednak limit budżetu na wynagrodzenia, który jest już w Barcelonie na granicy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

On musi zostać Legendą tego klubu !
« Powrót do wszystkich komentarzy