Oficjalnie: Sergi Roberto wyłączony z gry na 3-4 tygodnie

Łukasz Lewtak

23 lutego 2020, 14:28

FCBarcelona.cat, AS

205 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała dziś, że Sergi Roberto doznał kontuzji i nie zagra przez najbliższe tygodnie.

W oficjalnym komunikacie katalońskiego klubu czytamy jedynie, że Katalończykowi doskwiera uraz mięśnia przywodziciela w prawej nodze. FC Barcelona dodaje również, że Sergi Roberto nie zagra przez trzy lub cztery tygodnie.

Uraz Sergiego Roberto może pokrzyżować nieco plany Quique Setiena, ponieważ dziennik AS przewidywał dziś, że szkoleniowiec Barcelony będzie chciał wzmocnić prawą stronę w meczu z Napoli, tak jak zrobił to niedawno w Bilbao, i wystawi Katalończyka wyżej, przed Nélsonem Semedo. Wiemy już, że trener Blaugrany nie będzie mógł ustawić zespołu w taki sposób.

Oprócz meczu z Napoli Sergio Roberto na pewno nie wystąpi również w spotkaniach z Realem Madryt (1 marca na Santiago Bernabéu), Realem Sociedad (7 marca na Camp Nou) i Mallorcą (14 marca na Estadi de Son Moix).

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Po co komu Wague xD

Sergio Roberto? ;)
do poprawy :)

2 lata temu w grudniu błysnął w klasyku na bernabeu i Ci za. Aż tu nagle doznał kontuzji. Na Barcelona gość jest przeslaby, a to co wyrabiał ostatnio na prawym skrzydełku woła o pomstę do nieba. Mnie go wogóle nie szkoda i jego brak przez miesiąc jest to wzmocnienie drużyny.

A co z Realem?! Przecież on jest ich pogromcom

Wielka szkoda. Widziałbym go na Real, z nimi prawie zawsze gra bardzo dobrze. Zdrowia!

I co teraz ? zostaliśmy tylko z Semedo ...

Zadziwiające jest to że plus minus 50% kibiców cieszy się z kontuzji zawodnika swojego klubu. Szok

Kontuzja w Barcelonie? Nowe, nie znałem

Szkoda chłopa, bo w klasykach zawsze dawał z siebie 200%

Nieźle ich Valverde zapuścił przez ostatnie 3 lata , że teraz padają jeden po drugim przy normalnym treningu.

i tak robi za statyste

Jak dla mnie dobra wiadomość, szansa dla Semedo. To może być dla niego 'być, albo nie być'

Czytając o kolejnej kontuzji mam takie wrażenie że przygotowania przedsezonowe odbyły się tylko na papierze. Bo co chwila można przeczytać o kolejnej kontuzji piłkarza.

Valverde powiedzial ze jak sie ma technike i sie umie wyjsc spod pressingu to przygotowanie fizyczne nie jest istotne i teraz La Rambla poza kontekstem napierdzila na VAlverde mimo ze 2 miesiace juz go w klubie nie ma. Setien wrzucil za mocne obciazenia treningowe w srodku sezonu i teraz kazdy po kolei wylatuje z kontuzja miesniowa. Jakos za Valverde nie bylo az tyle tych kontuzji.

I wychodzą treningi u Pana V. Jak trzeba teraz trochę pozapi...ać na treningu to wszyscy chorzy.

Jest tyle kontuzji dlatego że jest zbyt duża intensywność na treningu ale tak naprawde jest to normalna intensywność. Teraz wychodzi jak się obijali u Pana nie prztwiązuje zbyt dużej uwagi do przygotowywania fizycznego

Wielka strata. Świetny zawodnik.

Nie jestem fanem Roberto. Poprostu na tej obronie mi strasznie nie pasuje a na pomocnika jest za slaby. Jednak nie wiem czy kojarzycie ale gość w klasykach i to wlasnie na bernabeu zawsze robił coś ponad swoje możliwości, więc dla mnie jest to mega strata. Nie mówiąc już ze kadra jest praktycznie minimalna i na tym etapie moze byc to problem nie do przeskoczenia.

Kontuzja żadnego z zawodników Barcelony nie jest dobra dla drużyny, nawet jeśli dotyczylaby piłkarza, który spędza 99% czasu na ławce rezerwowych. Niektórzy mogliby pohamować nieco swoje emocje.

Ech, słabe mamy te boki obrony, Roberto jest średni wszędzie gdzie gra, z pojedynczymi przebłyskami, ale najlepiej idzie mu jednak w obronie, jego ostatnie występy w pomocy, czy, o zgrozo, w ataku potwierdziły, że rzucanie go przez tyle lat po całym boisku zniszczyły jego tożsamość piłkarską. Jednak zawsze na Real spinał tyłek i robił niezły kocioł.
Firpo kiepsko się aklimatyzuje, a Semedo nie może się zgrać od trzech lat, widzieliśmy przełom, który okazał się chwilowy, bo wszystko znów jest po staremu.
Jedynie Alba prezentuje poziom na miarę Barcy, ale robi to coraz rzadziej, a jego ciało zaczyna dokazywać. To duży problem, bo boki obrony były dla Barcy zawsze bardzo ważne, na tą chwilę są nijakie, nie dają nic w ataku i są niepewne w obronie.

Liczba kontuzji w tym sezonie to coś abstrakcyjnego. Nasze przygotowanie fizyczne w tym sezonie jest żadne.

Gorzej być chyba nie może ...

Szpital cd..
Kontuzja, uraz miesniowy..
Wychodzi złe przygotowanie do sezonu calego zespolu.. Ile to juz urazow kontuzji w tym sezonie.. Brak slow.

Wasze typy na mecz we Wloszech i Madrycie ??

Mówcie co chcecie o Roberto, ale z Realem grał zawsze bardzo dobrze i dawał dużo zespołowi

Normalnie ucieszyłbym się, ale sytuacja jest ciężka więc BRAK ROBERTO TO MIMO WSZYSTKO STRATA

Roberto to nasz etatowy zmiennik na 3 pozycje szkoda.Ale na razie ludzie są za 3 tyg wrócj Alba i Roberto będzie łatwiej potem Suarez.Jest Puig, Araujo są inni trzeba dać im szanse.

Gdybym kandydował na prezydenta FC Barcelony, to moim sztandarowym projektem byłoby zatrudnienie prawdziwych lekarzy, dietetyków i fizjologów w miejsce obecnych, pożal się Boże, znachorów.

A jeszcze niedawno narzekanie było na szeroką kadrę i podniecanie się jaką to mocna tą ławkę mamy xd znawcy was jak ze Szpakowskiego

Cholera jasna , jest lipa

Nie fajna wiadmość. Jeżeli chodzi o Roberto to jest to nasz najlepiej wyprowadzający piłkę obrońca.

Valverde byłby zachwycony wąska kadra

Nie wiem czy te wszystkie kontuzję sa związane z olbrzymimi pechem ale to jest tragedia sypią się jak domki w sarajewie. Coś jest chyba nie tak bo to jest niemożliwe .

Niby nie powinno sie cieszyc z kontuzji graczy swojego zespołu ale ta wiadomosc akurat cieszy :)

Katastrofalna wiadomość. Z jakiegoś powodu z Realem, akurat Roberto zawsze dobrze się grało, także to, że wypada akurat w tym momencie to bardzo zła informacja.

Brak odpowiedniego przygotowania fizycznego i teraz widać efekty. Szkoda.

Jak dla mnie wielka strata,zmniejsza pole manewru. Byłem w 99% pewny, że z Napoli albo z Realem zagra na prawej stronie defensywy.Semedo wtedy zagrał by na lewej za niepewnego Firpo.

Ja pierdziele! Co jest kurde z tymi kontuzjami mięśni w naszym klubie?
Komentarz usunięty przez użytkownika

Pamietacie jak przejeli nas, najpierw Pep a pozniej Lucho?
Wszyscy trabili, ze mamy za krotka lawke by grac na 3 fronatch itp, itd. A tymczasem tych dwoch trenerow nie tylko mialo swira na punkcie ofensywnego futbolu ale takze (a Lucho przede wszystkim) kondycji i przygotowania fizycznego.
Popatrzmy ile teraz jest kontuzji i w ciagu ostatnich lat, oraz w dwoch sotatnaich sezonach Ryjka.
W dodatku z czym wiazala sie ta plaga kontuzji? Ze slaba a wrecz bardzo slaba forma zespolu.
Kazdy o tym wie, kto uprawial sporty, ze nie wiadomo jak bylbys utalnetowany i uzdolniony technicznie, jesli nie jestes dobrze przygotowany silowo, kondycyjnie i szybkosciowo, wszystko staje 10 x trudniejsze.
Na ile Setien zmobilizuje naszych zardzewialych zawodnikow? Byc moze juz to zrobil i placa oni teraz za ponad 2 lata pseudo rygoru i treningow. Wszak, bardzo ciezko budowac forme fizyczna w srodku sezonu, kiedy trzeba wygrywac mecze.

Odnośnie tego czy warto było olewać przygotowanie fizyczne i robić tournee: https://youtu.be/6pkDnXW14pM

Wielka szkoda , zawsze w klasykach dobrze się spisywał :/

Znowu kontuzja? Brawo dla zarzadu za okres przygotowawczy i ludzi ktorzy monoturuja i dbaja o zdrowie pilkarzy

Wague odszedł i Roberto kontuzja
Perez odszedł i Dembele kontuzja
Do tego Alba kontuzja, Suarez kontuzja, Neto kontuzja i wcześniej też kontuzje. Czy to normalne? Może na tournee znowu? Co nam z tournee skoro nie będziemy najlepsi?

Komentarz usunięty przez użytkownika

Kolejny przetrenowany

Życzę aby wrócił do zdrowia Roberto, ale w zasadzie jest to dla nas wzmocnienie. Było ryzyko, że Roberto zagra z Realem, a teraz wiadome, że Semedo który jest kilka klas lepszy wystąpi w pierwszym składzie

Minus, że stracimy idealnego zmiennika, który ma płuca ze stali. Plus, jest nadzieja, że z Napoli i Realem prawa strona będzie działać.

Co nie którzy chyba oglądali w życiu tylko pare meczy z S.Roberto pisząc ze to żadna strata ale bywa i tak

Teraz wychodzi sielanka za czasów Waldka, zapierdol na treningach i chlopoki wysiadaja

Kontuzja jednego z podstawowych graczy to dla was „żadna strata” żałośni jesteście. Każda kontuzja w drużynie to strata dla drużyny, mniej opcji, większe obciążenie innych piłkarzy.

dobrze bo już się martwiłem że mamy za dużą kadrę :D nie długo ludzi z La Rambli będą zabierać do kadry xD

Niedlugo 11 z pierwszej druzyny nie bedzie.
Nie przywykli cholopaki do tak ciezkich treningow

Płakać nie będziemy.

Akurat przed najważniejszymi meczami gdzie na bernabeu zawsze zajebiscie grał masakra..

Mam wrażenie że on strasznie blokuje nasza prawą stronę. Jako rezerwowy idealny ale nie do pierwszej 11.