Media opublikowały plan działania firmy współpracującej z Barceloną, mający na celu zdyskredytowanie Víctora Fonta [Aktualizacja]

Dariusz Maruszczak

18 lutego 2020, 14:00

Marca

41 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziennik Marca opublikował plan działania współpracującej z Barceloną firmy I3 Ventures w sprawie strategii związanej z dyskredytowaniem kandydata na prezydenta klubu Víctora Fonta.

Cadena SER podawała wczoraj, że ma dostęp do raportu dotyczącego szczegółowego planu działania przeciwko Fontowi. W nocy opublikowała jednak tylko dowody na związek między firmą I3 Ventures i kontami, z których miało dochodzić do ataków w mediach społecznościowych. Nieoczekiwanie to dziennik Marca oraz Alfredo Martínez z Onda Cero opublikowali wspomniany plan działania.

Strategia miała polegać na zainicjowaniu kampanii mającej sprawić kłopoty Fontowi w dniach poprzedzających prezentację jego kandydatury na prezydenta 31 stycznia, a także zadawaniu pytań i krytyce jego wypowiedzi za pośrednictwem kont w mediach społecznościowych. Podczas samej prezentacji na sali miały być obecne osoby, które będą zadawały niewygodne pytania. Głównymi obszarami zainteresowania w tym planie były finanse klubu, wyniki La Masii, Barcelona bez Messiego i transparentność zarządu. Font miał być pytany między innymi, czy jest człowiekiem Núñeza czy Laporty, dlaczego nie wypowiada się na temat innych sekcji sportowych, czemu przykłada taką wagę do głosowania elektronicznego, które może zostać zmanipulowane, a także co proponuje dla La Masii i jaką ma wiedzę na temat pracy wykonywanej w szkółce.

Font miał być też krytykowany za porównania Barcelony do Milanu, ponieważ Katalończycy wciąż zdobywają trofea, a także za niedostrzeganie, że Barça pracuje na rzecz przygotowania zespołu na erę po zakończeniu kariery przez Messiego. Ponadto plan zakładał zwrócenie uwagi na to, co Font proponuje w sprawie Barça Innovation Hube, a także na raport Deloitte, wskazujący wg Barcelony, że przedsiębiorca kłamie co do złej sytuacji finansowej klubu.

Plan zakładał, że Font będzie wypytywany, jaki ma związek z firmą Media Base Sports i jak zamierza uniknąć, żeby sprzedawała ona chłopców z La Masii do innych klubów. Kandydat miał być też pytany, jakie ma doświadczenie sportowe i jaki jest profil zarządu, z którym by współpracował: byli sportowcy czy technokraci. Ponadto celem było dowiedzenie się, jakie ma relacje z Xavim czy Guardiolą.

Aktualizacja:

Jak podaje Mundo Deportivo, źródła z Barcelony zapewniają, że klub nie prosił o żaden plan działania przeciwko Víctorowi Fontowi i taki dokument nigdy nie trafił do biur na Camp Nou.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Kandydat miał być też pytany, jakie ma doświadczenie sportowe"

A jakie ma ten zarząd? XD

@fcbcampeones0809 No jak to jakie?? Ogladal mecze w tv!!!!! Malo??;)
« Powrót do wszystkich komentarzy