Víctor Font: Jeśli potwierdzi się, że odpowiedzialność spoczywa na klubie, należy zorganizować przedterminowe wybory

Dariusz Maruszczak

18 lutego 2020, 11:20

Cadena SER

28 komentarzy

Fot. Getty Images

Kandydat na prezydenta FC Barcelony Víctor Font w programie „El Larguero” rozgłośni Cadena SER udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się na temat potencjalnej dymisji obecnych władz katalońskiego klubu w związku z kolejną aferą.

Cadena SER: Jesteś zaskoczony informacjami podanymi przez nas wczoraj?

Víctor Font: Cóż, tak, przede wszystkim po poznaniu szczegółów tego wszystkiego. Od kilku tygodni jesteśmy trochę poruszeni tym, co dzieje się wokół Barcelony. Mieliśmy świadomość albo przeczuwaliśmy, że coś zostało zorganizowane, ponieważ widzieliśmy dziwne rzeczy. Zaskoczyło nas jednak, że jest to tak poważny temat, przede wszystkim ze względu na dowody, które zostały ujawnione.

Nie wiedziałeś, ale podejrzewałeś coś?

Pojawiały się osoby, które krytykowały, a wszystkie robiły to z takim samym przesłaniem. To było co najmniej zaskakujące.

Zaskoczyło cię, że jedną z osób, które były krytykowane, jesteś ty?

Zaskoczyło mnie to, ponieważ pracujemy nad projektem na przyszłość, nie mamy żadnych relacji finansowych z nikim rządzącym obecnie, nie jesteśmy częścią wojny w klubie, jesteśmy poza tym otoczeniem. Byłem bardzo zaskoczony, o ile to zostanie potwierdzone, że wykorzystywało się pieniądze klubu, pieniądze socios, żeby atakować. Nie pracujemy nad projektem, który byłby przeciwny komukolwiek, tylko zamierzamy przygotować się na zmierzenie się z przyszłymi wyzwaniami, których będzie bardzo wiele w najbliższych dziesięciu latach.

Zamierzasz pozwać klub po tych informacjach?

Obecnie nie mamy jasnej odpowiedzi, co zrobimy, ponieważ to pojawiło się dziś i powiedziałbym, że jesteśmy bardzo uważni na to, co się dzieje. Opublikowaliśmy już komunikat, w którym poprosiliśmy o transparentność. Nie rozumiem, że przy informacji o takiej wadze nie zamyka się tematu. Uważam, że klub i prezydent powinni zwołać konferencję prasową, żeby udzielić wszelkich wyjaśnień. Będziemy uważni. Nie chcemy i nie lubimy udawać się na drogę sądową, ale będziemy ze zdecydowaniem bronić interesów klubu.

Uważasz, że Bartomeu powinien podać się do dymisji i zwołać przedterminowe wybory?

Jeśli potwierdzi się, że jest on za to ostatecznie odpowiedzialny, powinien wziąć za to odpowiedzialność. Jesteśmy zwolennikami stabilizacji instytucjonalnej, ale w obliczu tak poważnych zarzutów, które doprowadzają klub do moralnego bankructwa, byłoby to zasadne. O wyborach powinni zadecydować socios, którzy powinni przejąć kontrolę.

Najzdrowszą rzeczą byłyby teraz przedterminowe wybory?

Futbol to szalony świat, oparty na wynikach, ale wszyscy musimy promować pokój i stabilność. Jeśli potwierdzi się, że odpowiedzialność spoczywa na zarządzie klubu, powinno się zwołać przedterminowe wybory. Tym bardziej, że w ostatnich miesiącach zarząd udowodnił, że nie ma projektu ani wizji przyszłości. Wszystkie epizody związane ze zmianą trenera czy tematem znalezienie zastępcy Suáreza pokazały nam, że nie ma projektu.

Czy gdyby Víctor Font został prezydentem, Xavi byłby trenerem?

Myślę, że Xavi będzie trenerem niezależnie od tego, kto będzie rządził. Pracujemy z ideą, że będzie fundamentalną częścią projektu na następne dziesięć lat, niezależnie od tego, czy będzie trenerem, czy też nie. Nie mam zgody Xaviego na to, że będzie trenerem, ale powinniśmy stworzyć warunki do prowadzenia lub współprowadzenia projektu sportowego.

Sprowadziłbyś Neymara?

W naszym modelu prezydent nie będzie decydował, kogo sprowadzić, a kogo nie. Zostałoby to w rękach dyrekcji sportowej. Uważam jednak, że klub nie może sobie na to pozwolić pod względem instytucjonalnym i finansowym.

Czy martwisz się, że Messi może odejść?

Nie, ponieważ, jest takim samym culé jak ja. Dlatego mam wrażenie, że nie zamierza odejść. Poza tym chce znów wygrać Ligę Mistrzów, a my chcemy stworzyć mu do tego odpowiednie warunki. Uważam, że zakończy karierę w Barcelonie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Panie Font, zapraszamy na front. Bartomeu już się nie wygrzebie z tego.

@Naturopata Oj wstrzymałbym się z tym stwierdzeniem.

@fcbcampeones0809 to bez znaczenia czy to prawda czy nie. To nie jest dobry prezydent dla Barcelony
« Powrót do wszystkich komentarzy