Komunikat FC Barcelony w sprawie dzisiejszych doniesień Cadena SER

Dariusz Maruszczak

17 lutego 2020, 15:56

FCBarcelona.es

68 komentarzy

FC Barcelona opublikowała komunikat, w którym zaprzeczyła doniesieniom Cadena SER o rzekomym zleceniu firmie I3 Ventures rozpowszechniania negatywnych lub dyskredytujących treści co do różnych osób, podmiotów lub organizacji, które mają lub miały związek z klubem. Poniżej przedstawiamy pełny komunikat FC Barcelony.

1. Barcelona całkowicie zaprzecza jakimkolwiek relacjom, a tym bardziej zlecaniu usług powiązanych z kontami w mediach społecznościowych, które rozpowszechniają negatywne lub dyskredytujące treści w stosunku do jakiejkolwiek osoby, podmiotu lub organizacji, które mają lub miały związek z klubem.

2. I3 Ventures, usługodawca klubu, nie ma żadnych związków z tymi kontami, a jeśli zostanie wykazany jakikolwiek rodzaj stosunków, klub natychmiastowo rozwiąże z nim relację kontraktową i podejmie odpowiednie działania prawne w obronie swoich uzasadnionych interesów.

3. Barcelona potwierdza, że zleciła usługi monitorowania mediów społecznościowych, aby uzyskać wiedzę zarówno o negatywnych, jak i pozytywnych treściach, których przedmiotem jest klub.

4. Zlecając te usługi, klub czuwa nad ochroną i zabezpieczeniem swojej reputacji, tak jak innych osób związanych z klubem (sponsorów, piłkarzy, członków zarządu, socios, członków klubów kibica…) w zakresie, w jakim ochrona tej reputacji jest podstawowym elementem i nieodzownym obowiązkiem dla tych, którzy pracują dla organizacji.

5. Klub wymaga natychmiastowego sprostowania rozpowszechnionych informacji i zastrzega sobie prawo do skorzystania z odpowiednich działań prawnych przeciwko tym, którzy nadal będą wikłać klub w tego typu praktyki.


Jak podają Mundo Deportivo i Sport, firma I3 Ventures również opublikowała komunikat, w którym zaprzeczyła doniesieniom Cadena SER.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dlatego właśnie do takich informacji podchodzi się z dystansem i przymrużeniem oka. Chcieli sensacji to mają - kliknięcia się zgadzają. Pewnie mieli już wcześniej gotowych prawników. Następnym razem radzę się powstrzymać o wyzywania i szkalowania kogokolwiek bez potwierdzonych informacji, bo to co się działo na Facebooku po opublikowaniu tych "faktów" to głowa boli.

@Fohin A co mieli się przyznać? XD

@Fohin Ja mimo wszystko wstrzymał bym się z oceną.
Akurat Cadena SER należy raczej do jednych z bardziej poważnych źródeł i myślę że nie poszli by w tanie kliknięcia jeśli faktycznie czegoś mocnego na poparcie tego nie mieli.
Ale myślę że jeśli faktycznie klub zlecił coś takiego to pewnie najważniejsze osoby są dobrze zabezpieczone a oberwie jakiś szeregowy pracownik.

@fcbcampeones0809
Ale dlaczego zakładamy, że to co napisali to prawda? Bo większość osób nie popiera działań Bartomeo? Niech się wypowiedzą obie strony, zanim wyda się wyrok.

@polo508
Dlatego trzeba poczekać, bo jak na razie nie ma dowodów.

@Fohin Bo mówią o tym wszystkie poważne źródła w Katalonii a Bartomeu nie ma reputacji "najczystszego" człowieka na świecie?? :D Ten typ to pijawka, naprawdę w 2020 roku dalej tego nie widzisz?

@fcbcampeones0809
"Pijawka" jak to ująłeś czy nie, nie oceniam tej informacji bez dowodów.

Pełna zgoda, tutaj niestety wyrok został już wydany.
« Powrót do wszystkich komentarzy