Carles Puyol: Zawsze jestem otwarty na współpracę z Barceloną, ale wszystko zależy od momentu

Julia Cicha

16 lutego 2020, 21:00

Marca

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Carles Puyol był jednym z gości na rozdaniu nagród Laureus. Były piłkarz opowiedział o obecnej sytuacji Barcelony oraz o swoich planach na przyszłość.

Styl gry: Identyfikuję się ze stylem Barcelony, który dał nam wiele sukcesów. Jednak prawdą jest, że ostatecznie wsparcie ludzi zależy od wyników.

Kandydatura Casillasa na prezesa RFEF: Widziałem coś w mediach, ale mogę was zapewnić, że nie rozmawiałem z Ikerem. Nie wiem, czy zamierza wystartować w wyborach. Nie mogę nic więcej powiedzieć, bo złapiecie mnie za słówka. Nie wiem nawet, kiedy są wybory. Iker jest moim przyjacielem i gdyby do mnie zadzwonił, wysłuchałbym go. Inną sprawą jest dołączenie do niego. Przyjaźnię się też z ludźmi z Barcelony, którzy zadzwonili do mnie, a ja jakoś nie dołączyłem do klubu. Trzeba być przekonanym do objęcia takie stanowiska, bo wymaga to wiele czasu i dużej odpowiedzialności. Czasem powodzenie zależy od momentu.

Plany: Bycie dyrektorem sportowym lub trenerem wydaje mi się interesujące. W branży trenerskiej istnieje duża konkurencja. Mam bakcyla, ale tak naprawdę chciałbym wrócić do gry, a to niemożliwe.

Barcelona: Nigdy nie odłączyłem się od klubu. Jestem kibicem Barçy od dziecka i zawsze to powtarzam. Przegapiłem bardzo niewiele meczów od czasu zakończenia kariery. Zawsze jestem otwarty na współpracę, ale wszystko zależy od momentu, nie od ludzi, którzy sa u władzy. Barcelona jest dla mnie najważniejsza, jest ponad prezydentami czy piłkarzami.

Przyszłość Leo Messiego: Messi ma 32 lata i dba o siebie, więc będzie mógł grać nawet do 38. roku życia. Po co mamy rozmawiać o Barcelonie bez Leo, skoro wciąż w niej jest? Trzeba postarać się wygrać jak najwięcej z nim w składzie.

Pesymizm wśród kibiców: Ja jestem optymistą i wierzę w zespół. Niewiele jest takich drużyn jak Barcelona, która ma bardzo dobrą kadrę. Jeśli nie pojawi się więcej kontuzji, wierzę w dobry sezon.

Czekanie na wybory: Wszystkim osobom, które chcą zostać prezydentem Barcelony, życzę wszystkiego najlepszego. Jeśli będę mógł komuś pomóc, zrobię to. Dla mnie ważniejszy jest projekt Barcelony niż konkretne osoby.

Powrót Neymara: Nie będzie łatwo, bo Neymar gra w PSG, które nie ma potrzeby sprzedawania. Nie rozmawiałem z nim o tym, ale Neymar ma ważną umowę, co komplikuje sprawy. To świetny zawodnik.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam nadzieje, że bedzie w zarzadzie i bedzie tez tak trzymał za morde jak za jego czasów szatnie. Gość z jajami jakich mało!

To w końcu zawsze czy tylko w konkretnych momentach? :)

To był dzik obrony. Przed meczem nasi obrońcy powinni oglądać mecze w jego wykonaniu może coś by się nauczyli ..

Dawaj Tarzan do obrony. Opaska na rękę i ogarnij to stado zbłąkanych baranów

Przydałby się Puyol z opaską kapitana. W jego żyłach płynie blaugrana. To był wojownik jakiego teraz brakuje. Nie ma kto w szatni strzelić w pysk i zmusić do biegania :)

Trzeba zakupy zrobić poważne . A. Davies ,L.Martinez ,K.Havertz lub J.Sancho i sprzedać Rakiticia ,Roberto,Coutinho (albo dac szansę w środku ) i nie wiem co z Dembele .

Przyszlosc Messiego.
Dokładnie to samo pisałem jakis czas temu. Po co gadac o tym co bedzie gdy go nie bedzie. Trzeba miec silna druzyne na teraz a o tym jak go zastapic i co zrobic to się powinno myśleć jak bedzoe gral swoj oststni sezon

Za nikim tak nie tęsknie w Klubie jak za Tarzanem. Gdyby przemawiał w szatni, kazdy Klasyk z manitą.

Uwielbialem go jako pilkarza, przyklad do nasladowania i czlowieka zwyczajnie, wojownik z zasadami fair play, dawno powinien byc kims w rodzaju dyrektora sportowego, scouta nie wiem w jakiejkolwiek roli na camp nou

hehe - czytaj ..od zmiany zarządu ;)