Javier Mascherano uświetnił asystą swój debiut w Estudiantes

Radek Koc

26 stycznia 2020, 22:15

Sport

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Były piłkarz Barcelony Javier Mascherano zagrał swój pierwszy oficjalny mecz po powrocie do ligi argentyńskiej. Jego Estudiantes de La Plata zremisowało z San Lorenzo, a Jefecito zanotował asystę. 

Javier Mascherano zakończył przygodę w chińskim Hebei Fortune pod koniec zeszłego roku kalendarzowego i podjął decyzję o powrocie do ojczyzny. Jego wybór padł na Estudiantes La Plata, którego trenerem jest również były piłkarz Barcelony - Gabriel Milito. W zeszłą sobotę nastąpił długo wyczekiwany debiut Mascherano w nowych barwach. 

Były reprezentant Argentyny zagrał z San Lorenzo pełne 90 minut i zaliczył nawet asystę przy bramce Mateo Reteguiego. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 1:1. Warto dodać, że Mascherano został ustawiony jako defensywny pomocnik przed linią obrony i zobaczył żółtą kartkę. 

Mascherano podzielił się po meczu swoimi wrażeniami: - Byliśmy dobrze ustawieni na boisku i rywal praktycznie nie stworzył żadnego zagrożenia pod naszą bramką. Potrafiliśmy się podnieść po niespodziewanym ciosie. Przeciwnik nie miał właściwie żadnej kontroli nad grą. Jestem zadowolony ze swojego powrotu, ale przede mną długa droga. Czułem się dobrze w trakcie spotkania. Nie było nam łatwo, ponieważ mierzyliśmy się z wielką drużyną. San Lorenzo walczy o wysokie miejsca. Poza tym graliśmy na jego stadionie, przed jego kibicami. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Brakuje jego dlugich podan bez dwoch zdan. Nie byl wybitny w takich podaniach ale potrafil. Umtiti i Lengnet nawet nie proboja tak grac

Brakuje mi tej mordki. Aż szkoda, że nigdy nic nie ustrzelił. Takie soczyste strzały w jego wykonaniu lądowały na poprzeczkach, że aż palce lizać. Mimo tego, że chcieli mu dać karnego wykonać, on odmawiał. Wielka postać tego klubu.