Dziś odbędzie się losowanie par 1/8 finału Pucharu Króla

Dariusz Maruszczak

24 stycznia 2020, 08:40

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziś o 13:00 odbędzie się losowanie par 1/8 finału Pucharu Króla. W tej rundzie rozgrywek Barcelona może trafić nawet na Real Madryt.

W losowaniu weźmie udział dziesięć zespołów z Primera División, cztery z Segunda División i dwa z Segunda División B. Kluby z niższych klas rozgrywkowych mogą trafić tylko na drużyny z LaLigi i rozegrają ten mecz u siebie. To oznacza, że w dwóch parach 1/8 finału zmierzą się ze sobą zespoły z Primera División. Gospodarzem rywalizacji klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej będzie pierwsza wylosowana ekipa. Mecze tej rundy rozgrywek zaplanowano na 28, 29 i 30 stycznia. Przypomnijmy, że według nowego formatu Pucharu Króla tylko w półfinale odbędą się dwa spotkania.

W 1/16 finału doszło do kilku niespodzianek, które spowodowały, że w kolejnej fazie rozgrywek wystąpi więcej zespołów z niższych lig niż zazwyczaj. Przede wszystkim Atlético przegrało z Culturalem Leónesa po dogrywce (1:2). Dodatkowe pół godziny gry zadecydowały również o odpadnięciu Celty (1:2 z Mirandés), a rzuty karne o klęsce Betisu (2:2 i 2:4 w konkursie jedenastek z Rayo). Z rozgrywkami pożegnał się również Eibar (1:3 z Badajoz). Ponadto Real Saragossa wyeliminował Mallorcę (3:1), a Tenerife - Real Valladolid (2:1). 1/16 finału śmiało więc można nazwac rundą niespodzianek, zwłaszcza biorąc pod uwagę męczarnie pozostałych faworytów, na czele z Barceloną i Realem Madryt.

Potencjalni rywale Barcelony w 1/8 finału:

Primera División: Real Madryt, Athletic, Granada, Villarreal, Real Sociedad, Valencia, Sevilla, Osasuna, Leganés.

Segunda División: Tenerife, Real Saragossa, Mirandés, Rayo.

Segunda División B: Badajoz, Cultural.

Losowanie par 1/8 finału Pucharu Króla rozpocznie się o 13:00. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z tego wydarzenia na łamach FCBarca.com.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I co panowie eksperci ? . Nie tylko nasza Barcelona męczyła się z niżej notowanym rywalem .
« Powrót do wszystkich komentarzy