Diego Martínez: Druga żółta kartka dla Germána była zbyt surowa, Barcelona nie potrzebuje takiej pomocy, żeby wygrywać

Ela Rudnicka

20 stycznia 2020, 00:27

AS

40 komentarzy

Fot. Getty Images

Szkoleniowiec Granady Diego Martínez wziął udział w konferencji prasowej po tym, jak jego zespół przegrał 0:1 z Barceloną na Camp Nou.

Czy gra w dziesiątkę przyczyniła się do porażki?

Druga kartka była wg mnie zbyt surowa. W tej samej minucie Vidalowi nie pokazano kartonika. To trudne i przykro mi z powodu moich piłkarzy. Barcelona nie potrzebuje takiej pomocy

Wyjeżdżasz z Barcelony szczęśliwy mimo porażki?

Trzeba zaakceptować wynik. Zespół grał z duszą. To, co najbardziej mnie boli, to wyrzucenie Germána z boiska.

Co drużyna zrobiła źle?

Mogliśmy lepiej grać w ataku, ale niesprawiedliwie byłoby wytykać błędy piłkarzom. Za każdym razem, kiedy piłkarze Barcelony są przy piłce, sprawy znacznie się komplikują.

Zauważasz różnice wprowadzone przez Quique Setiéna?

Nastawialiśmy się na Barcelonę, która będzie cały czas przy piłce i będzie wysoko naciskać. Piłkarze Blaugrany często grają z pierwszej piłki, wszystko robią dokładnie. Jeśli Barça ma swój dzień, jest nie do zatrzymania.

Wejście Germána było nieodpowiedzialne?

Nie widziałem go, ale najbardziej boli mnie to, że w przyszłym tygodniu również go stracimy.

Na konferencji przedmeczowej mówiłeś, że na Camp Nou będziecie robić rzeczy, których nie lubicie. Co miałeś na myśli?

Nie chciałem być tyle czasu bez piłki, ale z Barceloną nie ma innego wyjścia.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Druga żółta za całokształt twórczości jak najbardziej zasłużona, kartka to kartka i w mojej skromnej opinii druga żółta nie powinna być trudniejsza do zarobienia niż pierwsza.

Czyli generalnie, jak on każe swojej drużynie popełniać 30 taktycznych fauli, to dobrze. Jeśli aż co 10 z nich, zostanie ukarany żółta kartką, to źle.
Mułowa filozofia :).
Głupota polegała na tym, że faulował gość mający kartkę, bez szans na zagranie piłki, w sytuacji, kiedy faul nie był niezbędny, bo jeszcze jedna linia obrony była.

Niech sie cieszy, ze w 9 nie konczyli.. Gonalons w pierwszej polowie juz powinien miec po zawodach.

Jeżeli jedynym pomysłem na grę jest gra non stop na granicy faulu to nie ma się co dziwić że ktoś wyleci z czerwoną kartką. Każdy dobry drybling Leo kończył się faulem albo jego próbą. Wszystko to w groźnych strefach boiska. Od 1 minuty. Czerwona była konsekwencją całościowej gry Granady.
Swoją drogą to ten gość co dał stempel na Albie (żółta oczywista) nie miał już kartki na koncie?

Wejście Germána było nieodpowiedzialne?

Nie widziałem go,....

Druga kartka była wg mnie zbyt surowa

???

To jak w końcu XD

Gość dostał drugą w pełni zadłużenie. Każdy by się z tej decyzji wybronił, Leo mu uciekł, piłka była poza zasięgiem bo był na wykroku. Bardzie mnie zastanawia jak to się stało że Gonalons wytrwal do końca meczu. 3 faule taktyczne w pierwszych 20 minutach ( bez kartki ) do tego wejście w nogę Alby również bez kartki .

I ta standardowa odpiwiedz kazdego trenera w takich sytuacjach, najpierw '2 zolta to za duzo' nastepnie w odpowiedzi do pytania odnosnie sytuacji 'nie widzialem dobrze' xD

Przerywanie akcji w zalążku było jednym z elementów strategi na ten mecz. Narzekanie na sędziego w tej sytuacji jest niepoważne.

Ja miałem wrażenie że ta żółta to było za całokształt a nie za tą akcję. Sędzia pewnie miał w głowie brutalna grę Granady i parę mocnych fauli których nie wylapal. Chociażby na Albie czy Vidalu. I tutaj dał trochę na wyrost ale tak sumarycznie to już wcześniej ktoś z Grenady powinien byl wylecieć. Wejście w Albe to mogła być bezpośrednia czerwona a oslepl na ten moment. Na pewno w przerwie na to spojrzał. Oczywiście kartek za całokształt się nie daje. Bardziej chodzi mi że koleś był pod presją swoich błędów.

Moim zdaniem duży błąd sędziego, który wypaczył wynik meczu. W asekuracji był już kolejny zawodnik Granady. Dokładnie obejrzałem powtórki. Nie było to brutalne wejście, celem była piłka, zwykła podcinka jakich wiele w meczach. Karanie żółta kartką za takie coś to skandal, ale wśród tych amatorów z gwizdkiem to nic nowego. Przecież parę godzin wcześniej w meczu Valencii Parejo też został wyrzucony za zwykły faul. Odechciewa się oglądać tę ligę. Nigdy nie będzie miała startu do angielskiej jeśli sędziowanie się nie poprawi.

W tej sytuacji nie chodzi o brutalność faulu, bo za to żółtej może i być nie powinno, ale za zatrzymanie groźnej akcji.

granada w 9 by sobie dała z nami rade

konto usunięte

Wyrzucenie zawodnika Granady było żartem. Za taki faul pierwszej żółtej bym nie dał, a już o drugiej zupełnie nie ma mowy. Vidalowi faktycznie się upiekło, żółtko powinien wyłapać, bo dwukrotnie dał sędziemu dobry powód.

Ci trenerzy coraz gorsi, nie mogą się przyznać do porażki tylko zawsze musi być "ale".
Druga żółta niesłuszna? Bo? Sędzia był pobłażliwy, powinni więcej kartek dostać a nie dostali, faule był notoryczne, praktycznie co 4 minuty była zatrzymywana gra przez faul Grenady, ale arbiter pozwalał na mocniejszą grę co było na korzyść Grenady. Vidal nie dostał kartki bo atakował piłkę, żaden jego faul nie był na w zawodnika a za to dostał żółtą ich obrońca. Sama sytuacja nie byłaby na kartkę gdyby nie fakt, że obrońca - mimo wcześniejszego upomnienia - po prostu kopnął Messiego. Nie atakował piłki bo ta była już ze 2 metry od niego zanim zaczął ruch, po prostu chciał zatrzymać Leo, piłka go nie interesowała i w tym jest cała rzecz, wystarczy zobaczyć powtórki.
Zagrali żenująco i powinni się do tego przyznać, 17% posiadania i 4 strzały na bramkę z czego najgroźniejszy to niecelny strzał w słupek? Jeden celny strzał na bramkę, który był prosto w bramkarza? Tu powinni wymagać od siebie więcej niż określenia "moglibyśmy grać lepiej w ataku".
Gdyby w ogóle do tego ataku wyszli, to bramki straciliby jeszcze w pierwszej połowie, a nie jeszcze znowu umniejszać wygranemu, bo "nie potrzebuje takiej pomocy żeby wygrywać". Ich piłkarze kopali przeciwników, bo nie mogli ich zatrzymać, sami sobie zasłużyli i na porażkę i na czerwoną kartkę.

"Wejście Germána było nieodpowiedzialne?

Nie widziałem go, ale najbardziej boli mnie to, że w przyszłym tygodniu również byśmy przegrali." o co chodzi w tej odpowiedzi?

Kosy w nogi szły a ten gada, że niezasłużona :>
Trza mieć łeb przeprany.

19 fauli, 4 kartki. Dla mnie to i tak sędzia był łagodny. Że nie wspomnę o barbarzyńskim faulu na Albie.

Jakby noga wisiała na skórze to byłby dobry powód ?????? Grali o faulowali jak stary Real, i jeszcze szukają usprawiedliwienia , ku......................!!

Wejście od tyłu w nogi raczej powinno kończyć sie żóltą kartką. Sędzia miał podstawy do takiej decyzji i jakiekolwiek dyskusje na ten temat są moim zdaniem zbędne.

Granada nic oprócz faulowania nie miała do powiedzenia w tym meczu, więc bezsensowne ubolewanie.
konto usunięte

Tam zanosiło się na niebezpieczną akcję. Żółta prawidłowa, niech nie płacze bo pomysł Granady na ten mecz to było kopanie po kostkach.

On powinien wyleciec wczesniej po nakladce na Vidalu

Tu akurat nie należało się, natomiast czarnoskóry obrońca po stronie Fatiego kilka razy grubo przesadził. Równowaga.

Kartka oczywista, Messi odwrócił się i wychodził z groźną akcją, ale niech chłopaki popłaczą.

Też bym nie dał kartki.

Ma rację. To raczej nie był faul na żółtą. Ale dał i nic z tym się już nie zrobi