Barcelona - Granada: najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

Redakcja

19 stycznia 2020, 23:16

43 komentarze

FC Barcelona

FCB

Herb FC Barcelona

1:0

Herb FC Barcelona

Granada CF

GRA

• Lionel Messi 76'

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego pojedynku z Granadą na Camp Nou. 

Najlepsze: więcej Barcelony w Barcelonie 

W swoim pierwszym meczu Quique Setién nie wprowadził zmian personalnych i z pewnością nie zaskoczył składem. Wysoko ustawiony Alba oraz szeroko grający Ansu Fati sprawili jednak, że przez większą część meczu gospodarze grali trójką w obronie i kontrolowali sytuację na boisku. Bardzo dobry występ zaliczył Busquets, który wreszcie miał więcej swobody w rozgrywaniu piłki, Umtiti pokazał swoje atuty, grając na wyprzedzenie, a Puig dał solidną zmianę. Gospodarze posiadali piłkę przez ponad 80% czasu gry. Po gwizdach w meczu z Levante można powiedzieć, że wróciła Barcelona. Powolna i ociężała, ale jednak Barcelona.

Najgorsze: wciąż brak dynamiki

Udało się zyskać większą kontrolę w środku pola i przewagę w posiadaniu piłki na poziomie spotykanym relatywnie często tylko na Camp Nou. Niestety nadal brakowało zmienności rytmu, która zwykle decyduje o liczbie stworzonych okazji bramkowych. Tych Barcelona dzisiaj wielu nie wypracowała i dopiero po czerwonej kartce dla Sáncheza zdobyła bramkę na wagę trzech punktów. Taką grą Ligi Mistrzów zawojować się nie da, zatem pozostaje poczekać na dalsze zmiany w grze zespołu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

NAJGORSZE ze nie wygralem 1500 PLN z postawionych 30 PLN na kuponie ;( ostanie mecze wczorajszego wieczora to Juve - Parma 1/+1,5 i Barca - Granada 1 do przerwy...

Mogliby jeszcze wprowadzić poprawki z tyłu. Roberto na stoperze. Nie zagrał źle ale jakoś go uwolnić trzeba. Niech wychodzi wyżej grać w parze z Busquetsem i wyprowadzaniem piłki z obrony. Co prawda 2 stoperow ale zdąży się wrócić. Tak to trochę się marnuje pomocnik na stoperze.

Czytam komentarze i dziwię się, że część z was dużo ujmuje Granadzie. Nastawili się na zaparkowanie autobusu i szukanie okazji w kontrach, bo wiedzieli, że od długiego czasu Barca ma problem z tak grającymi drużynami, i co by nie powiedzieć dobrze im to wychodziło - głownie za sprawą nieskuteczności Barcy. Co nie zmienia faktu, że Barca mimo tak grającego rywala stworzyła sobie na prawdę dużo sytuacji. Wychodziły jednak ciężkie treningi w poprzednim tygodniu - dużo niedokładności w decydującej fazie akcji mogło być właśnie tego efektem. Wydaje mi się, że QS jest świadom tego, że żeby coś ugrać w tym sezonie trzeba przede wszystkim poprawić kondycję i dobrze, że przejął drużynę w takim, a nie innym momencie sezonu bo właśnie teraz może robić im treningi wytrzymałościowe, żeby miało to jakiś sens.
Po tygodniu widać poprawę w grze więc osobiście uważam, że będzie dobrze i jeszcze będziemy się cieszyć w tym sezonie dobrą grą i (oby!) tytułami.

Dynamika była dobra, ale niestety przez jednego hamulcowego który powinien pomagać bo teoretycznie od tego jest można było zaobserwować 2 podania do tyłu w ciągu pół minuty. Na litość boską.

NIe zapominajmy o tym ze problemem tej druzyny sa tez personalia na boisku. Zmienilismy trenera ale to dopiero poczatek.

BTW. Czy ktos to zauwazyl oprocz mnie ile akcji mamy taki ladnie sie zapowiadajacych i nagle gdy potrzeba tego 3ego z ataku zeby z nim rozegrac to okazuje sie ze zawsze jest to Messi i zawsze spacerujacy na spalonym przez co akcja sie konczy?

Brak zmiennej dynamiki to raczej wina zestawienia składu... Rakitic, z całym szacunkiem do tego co zrobił w Barcelonie, ale powinni mu już podziękować. Jego czas w Barcy minął. Minuty gry w pomocy powinny zostać podzielone między Arthura, De Jonga, Vidala, Busquetsa i Puiga... Więcej graczy do pomocy nie potrzeba. Sądzę, że więcej zmienności dynamiki dałby wczoraj na skrzydle Perez zamiast Fatiego, któremu ta gra na skrzydle ze schodzeniem do środka nie do końca pasuje... Cóż, to pierwszy mecz, nie ma co zbytnio analizować i oceniać. Czekamy na kolejne mecze w wydaniu Setiena :) .

Brak dynamiki to fakt. Fajnie grali większością na połowie przeciwnika, dobry mecz. Jeszcze wprowadzić zwiększenie tempa i szybka klepka w pole karne przeciwnika. Mam też wrażenie że Fati nie jest jeszcze przyzwyczajony do prawego skrzydła. Wcześniej zazwyczaj grał z lewej przechodząc na prawą stronę było gorzej. Myślę że musi trochę pograć na tej pozycji żeby się przyzwyczaić.

A ja sobie myślę tak: z De Jongiem i Arthurem linia pomocy zyska na dynamice( niestety Ivan był wczoraj niewidoczny). Nie uważam by Umtiti rozegrał wczoraj wielki mecz i zasługiwał na pozycję "najlepsze". Ogromną pracę pokazał Griezmann, i mimo niewielu okazji w ataku( i mam wrażenie że jakoś mało go szukał Leo z podaniami, a wręcz ich unikał) pokazał wielkie zaangażowanie walcząc na całym boisku i ratując nam skórę w obronie...co świadczy o niezbyt szczelnym działaniu naszej defensywy( dlatego nie oceniam występu Samu pozytywnie).

Nie da sie w tydzien odwrocic tego co sie działo przez 2,5roku.

Momentami miło się to oglądało. Nie przekładalo się co prawda, to na sytuacje bramkowe, ale gra w trojkatach fajna. Pomysl z rozciagnieciem lewego defensywnego skrzydła i prawego ofensywnego ciekawy. Miło było zobaczyć ten pressing :)

Najlepsze jest to, że weszli na drogę do dobrej, Barcelońskiej gry. To co dzisiaj minusie podobało to grania jeden kontakt, podejmowanie ryzyka - tutaj szacunek dla Busiego i próba gry na prawdę wysokim pressingiem. Bardzo ucieszyła mnie gra Griezmanna i właśnie Busquetsa. A Puig dał świetną zmianę i oby dostawał swoje szanse, bo dał ten błysk w środku pola, którego Barcelona potrzebuje. Czekam na powrót De Jonga, bo chciałbym zobaczyć go w konfiguracji z Busquetsem i Puigem. Co do minusów - Setien będzie musiał coś wymyślić z przodu, bo Barcelona nie była zbyt groźna, a to jednak rywal z niższej półki.

Dobre wynik jak na sytuację bez Suareza i zmianę trenera ,defensywna gra wysokim presingiem.Puig.Krótkie podania w kierunku bramki blisko przeciwnika sporo ich było.Co do Umtitiego było nieźle ale na 10 min stracił koncentracje.Busiemu zdażyła się strata była kontra.Pomysł z zostaniem Roberto ze stoperami nie jest zły jeden szybki zawodnik zostaje przy kontrze.Powrót Arthura do gry.Zwyżka formy Rakitica.Generalnie poza Fatim niezła gra zespołu.

Złe brak zmiany tempa pod bramką i widoczna strata Suareza.Z tempem trzeba pamiętać o ciężkich treningach przez tydz.Z atletico grali szybciej.Trzeba odzykać Fatiego bo trochę wychodzi mu brak ogrania meczowego.Nie wiem czy Perez jako pierwszy nie byłby lepszy i w połowie zmiana na Fatiego.Dobrze że Dembele też wróci jeśli ta sytuacja na tej stronie nie ulegnie poprawie.

Dzisiaj ponownie było bardzo dużo błędów indywidualnych, które mogły skończyć się źle dla Blaugrany.
Po meczu w Atletico wiele pisało się, że brak koncentracji to wina Valverde. A dzisiaj?

Tak dla przypomnienia dodam, że po takim meczu za Valverde byłoby hasło, że Messi ratuje trenera.

Podsumowując, mecz w naszym wykonaniu mógł się podobać. Setien ma wszystko, aby wygrać ligę. Mam tylko nadzieję, że w następnym meczu na Camp Nou będzie trochę więcej bramek, tak przynajmniej 5 :)

VeB!

Pressing był zakładany, nie zawsze się to udawało, bo to raczej sponton był niż zaplanowana obrona, gdzie każdy wie, co ma robić. Nagle się okazało, że Antoine może brać czynny udział w wielu akcjach. Szału nie było, ale nikt się tego nie spodziewał po pierwszym meczu. Równie dobrze mogliśmy pechowo przegrać 0-1, słupek nas uratował. Widać chęć do szybszego przenoszenia piłki pod pole karne. W pomocy musi grać De Jong, on jest stworzony do takiej gry. Rakitic dziś zupełnie nie nadążał za grą.

Z najgorszym to poleciał autor po bandzie. Na ocenianie szans w lidze mistrzów to zdecydowanie za wczesnie. Wydaje mi się że na słabej skuteczności dzisiaj powinno się zakończyć

PIerwszy raz od wielu miesięcy z przyjemnością oglądałem mecz Barcelony. Może nie był super widowiskowy, ale w końcu było widać przebłyski tej Barcy za którą tak bardzo tęskniłem. Myślę, że będzie tylko lepiej.

Więcej strzałów z dystansu.

Wszystkiego nie da się zmienić w tydzień, gołym okiem widać brak przygotowania fizycznego..

Będzie coraz lepiej! Ważne 3 punkty.

Najlepsze: odbudowa Busiego, odbudowa Griezmanna, dobry poczatek Puiqa.
Najgorsze: zbyt późne zwolenienie Valverde.

Moze to szybkie stwierdzenia ale dziś bardzo sie uwidoczniły. Wreszcie widziałem Barcelońska gre w Barcelonie.

Najlepsze : Valverde nie jest już trenerem tego klubu.

Myśle, że nikt nie mógł sie nastawiac na jakies cuda, widac zmiany założeń, ale na cos wiecej trzeba jeszcze sporo poczekać. Pozostaje mieć nadzieje, że rozpieszczona i narzekająca populacja La Rambli poczeka z komentarzami na luty, moze marzec, bo rewolucja troche czasu zajmie.

Powoli a do przodu, to dopiero pierwszy mecz, wierzę że będzie tylko lepiej.

Na minus tylko :
- Mało akcji podbramkowych ale to da się wyćwiczyć więc luz
- Rakitic w składzie