Sergio Busquets: Nie mamy zamiaru porównywać teraz obu trenerów

Radek Koc

19 stycznia 2020, 23:36

Movistar+

14 komentarzy

Fot. Getty Images

Sergio Busquets udzielił wywiadu tuż po końcowym gwizdku w meczu na Camp Nou. Pomocnik był zadowolony z zaprezentowanej gry oraz pochwalił Riquiego Puiga. 

Jaką ocenę możemy wystawić Barcelonie za ten mecz? 

Myślę, że ten mecz pozostawia same dobre wrażenia. Byliśmy solidnym zespołem, który nie pozwolił rywalowi na stworzenie zbyt wielu okazji do zdobycia bramki. Kontrolowaliśmy przebieg meczu. Staraliśmy się rozgrywać kombinacyjne akcje, aby dotrzeć pod bramkę Granady. Myślę, że to nam się udało. Były chwile, w których piłkarze Granady ustawiali się głęboko z tyłu i było nam trudniej wykonać dobrze to ostatnie podanie. Generalnie jednak trzeba powiedzieć, że rozegraliśmy dobre spotkanie. 

Jakie zmiany postarał się wprowadzić do waszej gry Quique Setién w ciągu tych kilku dni treningów. O co poprosił Setien, a nie prosił wcześniej Valverde? 

Nie chodzi o to, aby teraz porównywać obu trenerów. Każdy szkoleniowiec ma swój styl i swój sposób postrzegania futbolu, chociaż tutaj w Barcelonie mamy piłkarzy, którzy grają w ten sam sposób. Wszyscy będą się mogli przekonać na własne oczy, o co prosi nas trener. Nie będziemy tego zdradzać już teraz. Nie będziemy też porównywać. Wyszłoby na to, że stajemy po czyjejś stronie. Jesteśmy zachwyceni pracą wykonaną tutaj przez Ernesto. Teraz natomiast jesteśmy zachwyceni faktem, że pracuje z nami Quique Setién. 

A nie było tak, że dzisiaj staraliście się grać większym pressingiem blisko pola karnego przeciwnika? Właśnie w jednym z takich momentów Riqui Puig wywalczył piłkę, a cała akcja zakończyła się golem. 

No tak, to też. Duża liczba zawodników w środkowej strefie boiska pomaga w odzyskaniu piłki, kiedy się ją traci. Lepiej jest podbiec do przodu i naciskać na rywala. Udało nam się to osiągnąć w wielu momentach spotkaniach. Piłkarze Granady też tracili siły i udawało nam się odbierać im całkiem sporo piłek. 

Zarząd Barcelony powiedział, że zmiana trenera ma wywrzeć pozytywny impuls przed ostatnią prostą sezonu. Czy uważasz, że ta zmiana będzie dla was dobra? 

Włodarze podjęli taką decyzję i niezależnie od tego, kto będzie siedział na ławce, postaramy się, aby ten impuls był bardzo pozytywny. Wszyscy chcemy walczyć o wszystkie tytuły. Mamy na to czas. 

Riqui Puig ma jeszcze duże możliwości rozwoju? 

Z całą pewnością. Jest bardzo młody. Już potrafi bardzo wiele i na pewno w wielu innych aspektach musi dojrzeć. Widać jednak, że może mieć miejsce w naszym zespole, może nam dać bardzo dużo. Jeśli trener uzna, że jest dla niego miejsce w drużynie, my jesteśmy tym faktem zachwyceni. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ale hipokryzja. Szkoda, że według większości z was to Busquets by nie zagrał dobrego meczu, bo już by był sprzedany xd

Pytanie dziennikarzy absurdalne! Myśleli że, Busi wyleje szambo na Valverde??? Dobrze że, tak ważny piłkarz i kapitan ucina wszelkie możliwości porównywania dwóch trenerów!
A Busiego oglądało się dziś świetnie, jak za starych czasów. Ofensywny styl dobrze na niego działa!!!

Busquets zagrał dzisiaj bardzo dobre zawody. Mam nadzieje ż ten mecz będzie początkiem dobrego, starego Busquetsa jaki był poprzednich latach.

Potwierdza sie felieton który tutaj kiedyś czytałem o Busim - to dalej fenomenalny piłkarz jednak Valverde swoim sposobem ustawienia zespołu nie potrafił wyciągając najlepszego z tego zawodnika.

Pełen cytat odnośnie Setiena vs Valverde ma całkiem inny wydźwięk niż to, co na la ramblę wrzucił @BarcaInfo.

Dobrze, że piłkarze zachowują się godnie w stosunku do Valverde(abstrahując od tego jakim trenerem był).
A tak odnosząc się do dzisiaj - dobry mecz Busiego i dobry wywiad.

Dzisiaj to był Busquets jak z 2010.

Sergio jak ty mi dzis zaimponowałeś.
Czlowiek idealnie skrojony pod zespol grający piłka. W połączeniu z de Jongiem i Arthurem plus zmiennikami Vidalem i Puiqiem mamy kosmiczna pomoc.

Sergio piękny dzisiaj byłeś, mordeczko moja.