Dimitar Berbatov: Xavi postąpił dobrze, odrzucając ofertę Barcelony

Radek Koc

19 stycznia 2020, 16:30

AS

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Były zawodnik m.in. Tottenhamu i Manchesteru United Dimitar Berbatow podzielił się swoją opinią na temat kilku aktualnych tematów dotyczących FC Barcelony. 

- Zgadzam się z Xavim. Zrobił bardzo dobrze, odrzucając ofertę przedstawioną  mu przez Barcelonę. Nie chciał przejąć drużyny w środku sezonu, to pewne. Trenerzy zawsze pragną obejmować drużynę przed rozpoczęciem nowego sezonu. Poza tym, w którymś momencie, nie wiem kiedy, może za rok, a może za pięć lat, Xavi zostanie trenerem Barcelony. W tym czasie Barcelonie na pewno pójdzie dobrze... Wciąż mają Messiego w drużynie. 

- Zaskoczyło mnie, że Barcelona zwolniła swojego trenera w połowie sezonu. To zwraca uwagę. Szczególnie jeśli porównamy to z Premier League. 

- Wszystkie drużyny przechodzą zmiany. Manchester United tego doświadczył i Barcelona nie jest tutaj wyjątkiem. Niektórzy piłkarze odeszli z Camp Nou, ale wciąż gra tam Messi... To najlepszy piłkarz w historii piłki. Klub musi jedynie zgromadzić wokół niego dobrych zawodników. Barça z pewnością doświadczy kilku ciężkich momentów, ale wciąż posiada zwycięskie DNA. Szczególnie, jeśli Messi wciąć jest tam obecny. 

- Długa absencja Suáreza? To wszystko dlatego, że Suárez stał się tak niezastąpionym zawodnikiem, że grał w każdym meczu. Oczywiście, wcześniej czy później, musiało dojść do kontuzji. Wszystko zależy od samego piłkarza. Od tego jak się obchodzi ze swoim ciałem, jak śpi, jak się przygotowuje do gry... Niektórzy gracze doznają kontuzji tylko dlatego, że grają zbyt dużo. To jest problem. Ja też tak miałem, też chciałem grać w każdym meczu. Czasami musiałem powiedzieć samemu sobie, że trzeba wyhamować i odpocząć. Ostatnią rzeczą jakiej chciałem, było wielomiesięczne cierpienie i płacz. Barcelona powinna poszukać zmiennika dla Suáreza, chociaż ma również Griezmanna i Dembélé. Kiedy Ousmane wróci do gry, może zająć miejsce Suáreza. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zaimponowal mi Xavi odrzuceniem możliwości trenowania Barcy. Dobrze, ma chłodną głowę.

"Kiedy Ousmane wróci do gry, może zająć miejsce Suáreza." Chyba w klinice bo na 9 nie widzę go totalnie.

Osumane to może jedynie zając miejsce Suareza w gabinecie lekarskim Panie Berbatov... ;/