Machís: Dzisiaj na boisku postaramy się bardzo utrudnić życie Leo Messiemu

Ela Rudnicka

19 stycznia 2020, 11:00

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Machís udzielił wywiadu przed dzisiejszym meczem Granady z Barceloną. Wenezuelczyk chwalił swój zespół za świetne wyniki w pierwszej połowie sezonu i zapowiedział, że wraz z kolegami zrobi dzisiaj wszystko, aby zatrzymać Dumę Katalonii na Camp Nou.

Na razie macie na koncie 27 punktów i osiem zwycięstw. Liczyliście na to, że pierwsza połowa sezonu będzie dla was aż tak udana?

Nie myśleliśmy o tym, że będziemy mieć aż tyle punktów. Ciężko jednak pracowaliśmy przed każdym meczem. Jesteśmy zadowoleni, pierwsza połowa sezonu była dla nas wspaniała. Cała drużyna była zjednoczona, skoncentrowana na konkretnych zadaniach przewidzianych na każde spotkanie. To właśnie sprawiło, że tyle osiągnęliśmy.

Wasz zespół stać na to, żeby w drugiej połowie sezonu grać tak dobrze, jak w pierwszej?

Tak, już to pokazaliśmy. Musimy skupiać się na każdym dniu, na pracy, na poprawie szczegółów, które gorzej nam wychodziły. Myślę jednak, że mamy dobry skład i możemy osiągnąć nawet lepsze wyniki niż w pierwszej części sezonu.

Diego Martínez pozwala wam myśleć o czymś więcej niż pozostanie w Primera División?

Nie rozmawiamy na takie tematy. Skupiamy się na spotkaniach, na tym, żeby je wygrać. Staramy się rywalizować w każdym meczu. Koncentrujemy się na pracy i na tym, żeby zawsze dać z siebie wszystko na boisku.

Co wyjątkowego ma w sobie Diego Martínez?

To dobry trener, świetnie pracuje, dużo od nas wymaga na treningach. Cieszę się, że mam okazję pracować z nim i z jego sztabem. To dzięki niemu Granada jest teraz w Primera División.

Perspektywa gry na Camp Nou onieśmiela?

Graliśmy już z Barceloną u siebie i udało nam się ją pokonać. Mierzenie się z tak wspaniałymi piłkarzami, którzy wygrali praktycznie wszystko, napawa nas radością. Naszym celem będzie jednak osiągnięcie dobrego wyniku na trudnym terenie. Liczymy na trzy punkty, chcemy dalej się rozwijać.

Zmiana trenera w Barcelonie może mieć wpływ na przebieg spotkania?

Decyzję o zmianie podjęła dyrekcja sportowa. Piłkarze Barcelony mają wspaniałą jakość, ostatnie wydarzenia nie powinny więc na nich zbytnio wpłynąć. My będziemy skupieni, cieszymy się na ten mecz. Interesuje nas walka i zdobycie trzech punktów.

Jesteście gotowi na to, żeby "zepsuć" debiut Quique Setiéna?

Tak, liczymy na dobry wynik dla nas.

Messi jest obecnie w formie. Jest jakiś sposób, żeby go zatrzymać?

Mierzyłem się z nim podczas Copa América. Wtedy mówiono, że nie jest w formie, ale to zawodnik, który w każdym momencie może wygrać swojej drużynie mecz, bardzo ciężko jest go zatrzymać. Musimy działać wszyscy razem, od początku spotkania aż do jego końca, to sprawi, że będziemy silni. Tylko w taki sposób możemy utrudnić życie jemu i całej drużynie przeciwnej.

W Granadzie oglądamy twoją najlepszą wersję jako zawodnika?

Jestem w stanie dużo pomagać drużynie, w każdym meczu daję z siebie 100%, ale nie jestem tak skuteczny w oddawaniu strzałów, jak bym chciał. Myślę, że to jedyne, czego mi zabrakło. Z reszty jestem bardzo zadowolony.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Boisko zweryfikuje :) Stawiam 3-0 dla Barcy :) Visca :)

A Messi utrudni wam

Wszyscy piszą, że wielu tak gada itp. ale wielu już Messiego zatrzymało XD Bądźcie trochę obiektywni.

Wielu gada, że zatrzyma Messiego, z Neuerem na czele. A potem Leo ich robi jak młodych.

Wielu tak mówiło.

Zobaczymy ns boisku Panowie

Powodzenia panie Machis, Powodzenia
:D

nie jeden już tak gadał.... :D