Pierwszy sprawdzian dla Quique Setiéna na Camp Nou

Ela Rudnicka

19 stycznia 2020, 14:15

32 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona

FCB

Herb FC Barcelona

1:0

Herb FC Barcelona

Granada CF

GRA

• Lionel Messi 76'

FC Barcelona zagra dziś o 21:00 na Camp Nou z Granadą w meczu 20. kolejki LaLigi. Podczas spotkania na ławce trenerskiej Barcelony zadebiutuje nowy szkoleniowiec zespołu Quique Setién. Piłkarze Dumy Katalonii z pewnością będą chcieli zrewanżować się Granadzie za porażkę 0:2 odniesioną we wrześniu. Ponadto zwycięstwo może dać im powrót na fotel lidera, który utracili wczoraj po tym, jak Real Madryt pokonał Sevillę.

Konferencja prasowa

Podczas przedmeczowej konferencji prasowej Quique Setién wiele opowiadał o tym, jak przebiegały jego pierwsze dni w roli szkoleniowca Barcelony, oraz o radości, jaką wywołała w nim oferta pracy w klubie. Pełny zapis konferencji można przeczytać w tym artykule.

Powołani

Do gry mogą wrócić dziś wieczorem Marc-André ter Stegen i Arthur. Ponadto na liście znalazło się miejsce dla Riquiego Puiga z Barcelony B. Kontuzjowani pozostają Luis Suárez i Ousmane Dembélé, a z powodu zawieszenia w meczu na pewno nie zagra dzisiaj Frenkie de Jong. Z pełną kadrą Barçy na dzisiejsze spotkanie można zapoznać się w tym artykule.

Przewidywane składy

Ze składami, jakie na dzisiejsze spotkanie przewidują hiszpańskie dzienniki sportowe, można zapoznać się w tym artykule.

Poprzednie starcia

21.09.2019 Granada - Barcelona 2:0 (Azeez, Vadillo)

12.04.2017 Granada - Barcelona 1:4 (Boga - Suárez, Alcácer, Rakitić, Neymar)

29.10.2016 Barcelona - Granada 1:0 (Rafinha)

14.05.2016 Granada - Barcelona 0:3 (Suárez x3)

09.01.2016 Barcelona - Granada 4:0 (Messi x3, Neymar)

Ostatnie wyniki

FC Barcelona

Barcelona – Atlético Madryt 2:3 (Messi, Griezmann – Koke, Morata, Correa)

Espanyol - Barcelona 2:2 (David López, Wu Lei – Suárez, Vidal)

Barcelona - Alavés 4:1 (Griezmann, Vidal, Messi Suárez – Pere Pons)

Barcelona – Real Madryt 0:0

Real Sociedad - Barcelona 2:2 (Oyarzabal, Alexander Isak – Griezmann, Suárez)

Granada

Tamaraceite – Granada 0:1 (J.A.R. Díaz)

Granada - Mallorca 1:0 (Montoro)

Eibar - Granada 3:0 (Sergi Enrich, Kike, T. Inui)

C.E. L'Hospitalet - Granada 2:3 (T.R.I. Molera, D. M. Alonso – A. Ramos x2, Soldado)

Granada - Levante 1:2 (D. Machís – Rochina, E. Bardhi)

Sytuacja w tabeli

Barcelona po wczorajszym zwycięstwie Realu Madryt spadła na drugie miejsce. Aby odzyskać pozycję lidera, Katalończycy muszą zdobyć dzisiaj trzy punkty. Granada po świetnym początku nie radzi sobie już tak dobrze - drużyna z Andaluzji plasuje się obecnie na 10. miejscu i ma trzynaście punktów straty do Barçy. Pełna tabela LaLigi dostępna jest tutaj.

Sędziowie

Mecz Barcelony z Granadą poprowadzi Valentin Pizarro Gómez. Za VAR odpowiedzialny będzie Antonio Mateu Lahoz. Pizarro Gómez nie sędziował jeszcze żadnego spotkania z udziałem Barçy. Hiszpan przed rozpoczęciem obecnego sezonu prowadził głównie pojedynki rozgrywane w ramach Segunda División.

Czy wiesz, że...?

• Johan Cruyff, idol nowego szkoleniowca Barcelony Quique Setiéna, rozegrał przeciwko Granadzie swój pierwszy mecz w koszulce Barcelony.
  • Leo Messi zdobywał bramki w debiutanckich meczach kilku trenerów Barcelony. Gola strzelił w pierwszym meczu Tito Vilanowy (Superpuchar, mecz z Realem Madryt), dublet zapisał na swoim koncie w debiutach Taty Martino (LaLiga, mecz z Levante) oraz Luisa Enrique (La Liga, mecz z Elche). Ponadto trafienie z rzutu karnego zdobył  w meczu z Realem Madryt, kiedy to na ławce trenerskiej po raz pierwszy zasiadł Ernesto Valverde.

Mecz Barcelona - Granada zobaczysz TUTAJ  na platformie player+ na kanale Eleven Sports 1 z polskim komentarzem

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nawet nie wiem dlaczego, ale w końcu mam inne, pozytywne odczucia przed meczem Barcy. Mam pewne obawy, że Quique może nie być wystarczająco dobrym, doświadczonym trenerem dla Barcy, ale oczywiście mam nadzieję, że tak nie będzie i Setien napisze tu piękną historię.

Nie wymagam dużo pod takim krótkim czasie. Jedynie co chce to pressing i zaangażowanie na boisku. Tyle.

Myślę że na efekty pracy nowego trenera trzeba bedzie poczekać i wielkiej roznicy w stylu gry dziś nie zobaczymy, ale może chociaż zaangażowanie piłkarzy będzie na odpowiednim poziomie ,a tych ktòrym się nie chce biegać bądz nie są w formie nie zobaczymy na murawie. Trzymam kciuki za nową lepszą Barcę. VeB!

Z niecierpliwością czekam na meczyk. Piwko przygotowane ;)

Szkoda, że podczas debiutu trenera nie może zagrać De Jong :(

To jest chyba czas kiedy Rakieta powinien odejść. Wraca Arthur i szykuje się realna szansa dla Puiga, więc po prostu nie ma miejsca na tylu pomocników.

Takie mecze są najgorsze ponieważ czujesz się mocniejszy a możesz przez swoją głupotę stracić punkty czyli rozgrywając mecz na stojąco. Mam nadzieje że zagrają z głową i zaangażowaniem i wygracie ten trudny mecz.

Od 2 lat nie czekałem na mecz Barcy tak jak na dzisiejszy

Jedyne co może nam dzisiaj zagrozić to madrycki var

Nowy trener ma ciężki start. Nie ma do dyspozycji dwóch z naszych trzech najlepszych zawodników. Suarez i De jong

Da się gdzieś obejrzeć za darmo albo za mniej niż 10 zł jak nie mam Eleven ?

Forca Barca!
Vamos Quique!