Marca: Barcelona rozważa sprowadzenie nowego napastnika w zimowym okienku transferowym

Ela Rudnicka

11 stycznia 2020, 20:15

Marca

62 komentarze

Fot. Getty Images

Luis Suárez przejdzie jutro kolejną operację kolana. Barcelona straci więc jednego z najważniejszych zawodników na ok. sześć tygodni. Możliwe, że Urugwajczyk nie wystąpi w sześciu meczach LaLigi i większości spotkań Pucharu Króla.

W związku z długą nieobecnością napastnika klub ma podobno rozważać wzmocnienia podczas zimowego okienka transferowego. W przyszłym tygodniu ma odbyć się spotkanie dyrekcji sportowej, podczas którego podjęte zostaną decyzje ws. możliwego pozyskania nowego napastnika na drugą połowę sezonu.

Warto dodać, że klub w najbliższym czasie nie będzie mógł również liczyć na Ousmane’a Dembélé. Francuz będzie dostępny najprawdopodobniej dopiero w drugiej połowie lutego. Obecnie napastnik przebywa w Katarze, gdzie dochodzi do zdrowia, po tym jak doznał urazu mięśnia dwugłowego uda.

Nieobecność dwóch piłkarzy może spowodować, że klub zdecyduje się na pozyskanie nowego napastnika w zimowym okienku, tak jak miało to miejsce w ubiegłym roku, kiedy Barcelona wypożyczała Boatenga. Wtedy sytuacja była jednak inna, a taki ruch był związany z odejściem Munira.

Barcelona zdaje sobie jednak sprawę, że zła gra przez okres ok. miesiąca może znacznie zmniejszyć jej szanse na wygranie ligi, zwłaszcza biorąc pod uwagę bardzo dobrą ostatnio dyspozycję Realu Madryt.

Jeśli klub nie zdecyduje się wzmocnić składu, Valverde, o ile pozostanie szkoleniowcem Dumy Katalonii, będzie mógł liczyć tylko na dwóch napastników pierwszej drużyny: Leo Messiego i Antoine’a Griezmanna. W takiej sytuacji więcej okazji do gry z pewnością otrzymaliby jednak Ansu Fati i Carles Pérez.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie ma takiej potrzeby - więcej pograją Fati i Perez a Luisa zastąpić może Antułą i to będzie najlepsza opcja dla drużyny
« Powrót do wszystkich komentarzy