Frenkie de Jong: Kiedy dowiedziałem się o porażce Ajaksu, poczułem rozczarowanie

Radek Koc

12 grudnia 2019, 19:00

elfvoetbal.nl

21 komentarzy

Fot. Getty Images

Frenkie de Jong poświęcił chwilę czasu po meczu z Interem na rozmowę z holenderskimi mediami. Młody pomocnik opowiedział m.in. o rozczarowaniu porażką swojego byłego klubu i o postępach w nauce języka hiszpańskiego. 

Odpadnięcie Ajaksu z Ligi Mistrzów: Sprawdzałem wynik meczu z Valencią już w czasie przerwy. Widziałem, że Ajax przegrywał wtedy jedną bramką. Mimo wszystko wciąż miałem nadzieję, że uda mu się odrobić straty w drugiej połowie. Po końcowym gwizdku w naszym meczu z Interem spojrzałem na wielki ekran i od razu dostrzegłem, że wynik spotkania w Amsterdamie nie uległ żadnej zmianie. Poczułem się bardzo rozczarowany. Myślę, że to wielka szkoda, że Ajax nie zagra w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Moim zdaniem to spotkanie z Chelsea rozbiło zespół Ajaksu. Powinno się skończyć zupełnie inaczej.

Inter: Inter musiał z nami wygrać, aby kontynuować swoją przygodę w Lidze Mistrzów. To było bardzo wyraźnie widać w czasie meczu. Włoscy zawodnicy poszli na całość w ataku i to wygenerowało wiele otwartej przestrzeni na boisku. Kiedy wszedłem na plac gry, grało się przyjemnie. Mogliśmy w pełni wykorzystać wolną przestrzeń, szczególnie w kontratakach. Trener dał mi trochę odpocząć. Tak samo postąpił z innymi graczami. Nie było konieczności wchodzenia na murawę aż do pewnego momentu w drugiej połowie. 

Kolejne mecze Barçy: Nie jestem pewny, ale wydaje się, że ten odpoczynek miał wiele wspólnego z najbliższymi spotkaniami. W ten weekend zagramy z Realem Sociedad. Zazwyczaj Barcelonie gra się ciężko z tym przeciwnikiem. Potem będziemy mieć trochę czasu, aby przygotować się do El Clásico. 

Język hiszpański: Mój hiszpański ma się całkiem nieźle, szczególnie podstawy. Potrzebuję jednak jeszcze trochę czasu. Lubię uczestniczyć w lekcjach, ale niestety nie zawsze mam na nie czas. W każdym razie rozumiem wszystko na podstawowym poziomie. Nie mam wyjścia, ponieważ koledzy z zespołu mówią w tym języku. Rozumiem ich całkiem dobrze. Kiedy mam jakiś problem ze zrozumieniem czegoś, pomagają mi po angielsku. Poza tym muszę powiedzieć, że czerpię dużą przyjemność z życia w takim mieście jak Barcelona. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pan Zawodnik pełną gębą. Dla takich gości szacunek, wzór. Z takich zawodników przykład powinien czerpać każdy młody adept zaczynający swoją przygodę z piłką, nie Neymar, nie Ronaldinho.

Lubie strasznie tego De Jonga, widać że ma poukładane w głowie, nie zapomina o swoich korzeniach i się z nimi utożsamia...Wysoka kultura osobista no i szybka asymilacja w Barcelonie dzięki m.in. nauce języka i bezkonfliktowego charakteru. Tak samo podziwiam również Ter Stegena, co nie znaczy że tylko tacy poukładani piłkarze mi imponują bo również oddaniem i walecznością jak Vidal, który pracuje codziennie na to by grać w tym klubie.

Niestety wypadły dwa najważniejsze ogniwa (De Jong, De Ligt) i pojawił się w Ajaxie mały problem.
Myślę, że ta drużyna już w przyszłym roku się jednak odbuduje, gdyż w Ajaxie, w odróżnieniu do Barcy nie boją się stawiać na młodych.

Cieszmy się, że jest w Barcelonie.
Jeden z najlepszych transferów kiedykolwiek.

Szkoda mi Ajaxu. Ale po tym sezonie jeśli EV odejdzie to jedyny trener, którego bym chciał dla Barcelony jest właśnie obecny trener Ajaxu - ten Hag. Tylko on, żaden Koeman czy Allegri.

Ale by do nie go pasował taki Van de Beek...

Myślę że w przyszłości będzie naszym kapitanem

Przywitałbym chętnie Ten Haaga w Barcelonie, ale coś ptaszki świergolą, że czeka na niego ławka na Alliaz Arena. Szkoda mi cholernie Ajaxu, odpadła ekipa, która dawała najwięcej przyjemności z oglądania.