Mister Chip: Barcelona ma największe szanse wylosować Chelsea

Julia Cicha

12 grudnia 2019, 10:00

Sport

32 komentarze

Fot. Getty Images

Według danych opublikowanych przez Mister Chipa na Twitterze Barcelona ma największe szanse wylosować w poniedziałek Chelsea. Nieco mniej prawdopodobne jest trafienie na Tottenham. Szanse na grę z Napoli, Atalantą i Lyonem są mniejsze.

Według wspomnianego źródła Barça ma dokładnie 23,377% szans na trafienie na Chelsea i 22,328% - na Tottenham. Napoli i Atalanta to nieco ponad 18%, a Lyon – 17%. Z kolei Real najprawdopodobniej zmierzy się z Liverpoolem lub Manchesterem City. Podobnie wygląda sytuacja Atlético. Valencia największe szanse ma na zagranie z Tottenhamem lub Borussią Dortmund.

Jeśli Barça trafi ostatecznie na Chelsea, z pewnością ucieszy to Abrahama, który powiedział wczoraj: − chciałbym zagrać na Camp Nou lub w innym miejscu, w którym wcześniej nie grałem. Nie boimy się, jesteśmy gotowi na każdego rywala. Nie patrzymy w inną stronę, gdy mamy przed sobą wyzwanie. To emocjonujące: chcemy grać z najlepszymi na świecie i na najlepszych stadionach.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawe a ja myślałem że wynosi po 20 % na każdego z rywali.
konto usunięte

@dariooo tu jeszcze dochodzi wyliczenie kolejnosci losowania.
Czyli jest 1/8 szansy ze Barca bedzie wylosowana w 1 parze i potem 1/5 na chelsea plus inny procent na wylosowanie Barcy w 2 parze i tak dalej

@dariooo Gdyby można było wylosować dowolnego rywala to tak, ale są liczne wykluczenia - nie można wylosować z tego samego kraju i rywala z grupy, no i oczywiście pary są na zasadzie drużyna z pierwszego miejsca kontra drużyna z drugiego. A ponieważ Anglicy, Włosi i Hiszpanie wprowadzili po kilka drużyn więc system losowania musi uwzględnić te niuanse

@Ramon Tak ale dalej na samym koncu po zastosowaniu wszystkich ograniczen do danego naczynka wkladaja okreslona liczbe pilek i z nich losuja. Jakim cudem niby wtedy prawdopodobienstwo wylosowania konkretnej pilki ma byc inne niz reszty? Oczywiscie pomijam ze sytuacje ustawiania losowania :)
konto usunięte

@antiuu takie, że wylosowanie danego rywala jest sumą prawdopodobieństwa wszystkich scenariuszy.
Przykład: jeśli jako 1 parę wylosowane zostaną Bayern z Napoli, to szansa Barcy np na Chelsea będzie inna niż w przypadku wylosowania Barcy w 1 parze.

Składową, iloczynem owszem. Na pewno nie sumą.
« Powrót do wszystkich komentarzy