Leo Messi: Spodziewam się bardzo silnego Realu Madryt w El Clásico

Dariusz Maruszczak

11 grudnia 2019, 21:00

Sport, Marca, AS, MD

23 komentarze

Leo Messi podczas imprezy promocyjnej Adidasa, na której zaprezentował swoje nowe buty Nemesis 2019, wypowiedział się na temat zdobycia kolejnej Złotej Piłki, codziennej pracy, El Clásico oraz potrzeby zapomnienia o klęsce z Liverpoolem.

Złota Piłka: Wszystkie są wyjątkowe. Każda ma w sobie coś szczególnego. Ta jest wyjątkowa ze względu na okres osobisty i piłkarski, w jakim się znalazłem. Każda Złota Piłka ma swoje małe rzeczy, ta również.

Sekret stanu formy: Praca, wysiłek, doskonalenie się z dnia na dzień. Nie ma większego sekretu niż wytrwałość i praca. Chcę nadal się rozwijać, uczyć, codziennie pracować, dbać o siebie, cieszyć się tym, co robię. To wszystko sprawia, że jestem bardzo wdzięczny, że mogę dalej poświęcać się grze w piłkę.

Wyrównana LaLiga: Zauważyliśmy to nie tylko w tym sezonie, ale również w poprzednich latach. Wszystko staje się coraz bardziej wyrównane, każdy może wygrać z każdym. Trudno jest grać na wyjazdach, ponieważ gospodarze stają się bardzo silni. To wszystko komplikuje. Poziom jest bardziej wyrównany.   

Liga Mistrzów: Będąc szczerym, przeszłość zawsze tkwi gdzieś w środku. Musimy jednak zacząć od zera, ponieważ to nowy sezon i nowe rozgrywki. Myślę, że powinniśmy uczyć się na błędach z przeszłości, ale jednocześnie zapomnieć o tym, co wydarzyło się w poprzednim sezonie oraz we wcześniejszych latach i skupiać się na teraźniejszości. Byłoby błędem, gdybyśmy znów w to wpadli.

El Clásico: Spodziewam się bardzo silnego i bardzo regularnego Realu Madryt, tak jak ostatnio. Mecze Barcelony z Realem zawsze są wyjątkowe, bez względu na to, w jakiej formie podchodzi do nich jedna lub druga drużyna. Obecnie oba zespoły są w dobrym momencie.

Adidas Nemesis 19: Wcześniej ważne było przyzwyczajenie się do butów, ale dziś, kiedy się je wkłada, są już dopasowane. Ludzie, którzy się tym zajmują, bardzo o nas dbają i sprawiają, że wszystko jest łatwiejsze.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Może pierw pomyślmy RSSS żeby Real nie przyjechał jako lider w środę ?

@blaugrana49 dokladnie. A z RSSS zawsze ciezko sie u nich gralo.
« Powrót do wszystkich komentarzy