Ernesto Valverde laureatem nagrody Premio Referente

Ela Rudnicka

11 grudnia 2019, 20:15

Mundo Deportivo

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Dzisiaj rano ogłoszono, że Ernesto Valverde otrzyma nagrodę Premio Referente, przyznawaną podczas Bilbao International Football.

- Nagroda przyznana została za jego umiejętność adaptacji, wpływ i osiągnięcia w różnych klubach i rozgrywkach w czasie jego długiej kariery trenerskiej – podkreślił dyrektor wydarzenia, podczas którego szkoleniowiec Dumy Katalonii odbierze wspomnianą nagrodę, Mario G. Gurrionero.

Wyróżnienie po raz pierwszy przyznano w ubiegłym roku, a celem jego stworzenia miało być podkreślenie wagi ciągłości i rozwoju projektów sportowych. - Żyjemy w społeczeństwie, w którym sława i popularność zbyt często wpływają na sport. (...) Ważniejszy niż wyniki jest dla nas sam proces – dodał Gurrionero.

W 2020 roku nagroda wręczona zostanie po raz drugi. W ubiegłym roku przypadła ona w udziale Mauricio Pochettino, do niedawna szkoleniowcowi Tottenhamu. Valverde odbierze wyróżnienie 13 lutego na stadionie San Mamés.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Temat Valverde i jak zwykle odpalają się nędzni hejterzy
Nida.

Dajcie mu ta nagrodę i niech się bierze....

Dopiero drugi rok przyznają taką nagrodę i od razu taka wpadka.
No, to teraz już żaden trener nie będzie się cieszyć z tej nagrody, bo nie jest już nagrodą prestiżową.

Poważnie przyznali mu nagrodę za umiejętności adaptacyjne i całokształt? Od razu mi przychodzi na myśl Klopp, który z BVB wyeliminował Real Madryt i dotarł do finału ligi mistrzów gdzie niestety przegrał z Bayernem Monachium. Nie wspomnę już o pozostałych nagrodach.
Przeszedł do ligi angielskiej i z Liverpoolem sięgnął zarówno po mistrza Premier Lige jak i również po mistrza Ligi mistrzów. W obecnym sezonie deklasuje rywali tak bardzo, że zespół będący na drugim miejscu nie widzi nawet pleców The Reds i nie mają co ich gonić. Dla reszty zespół walka rozgrywa się już tylko o drugie miejsce.

Ale nie, najlepszy jest Valverde w adaptacji oraz za całokształt.
Co to za kpina.

Gratulacje! W pełni zasłużona nagroda. To teraz tytuł najlepszego trenera FIFA?
konto usunięte

Czasami Valverde wygląda jak włoski mafiozo ale to tylko czasami.

Złote maliny Valdek dostanie w tym roku za całokształt 3 latek :)

Są zdjęcia, których nie powinno się publikowć. Jedno z nich jest nad tym artykułem. Czy to mina w chwili, gdy Mister dowiaduje się o nagrodzie?

No i to jest nowina. Brawo maestro! xD

Pokaż no to palcem bo chciałbym uwierzyć że śnię

Coż no nie pozostaje nic innego jak pogratulowac.
konto usunięte

Ktoś jeszcze ma wątpliwości co do jego klasy?

Omasz zaraz się zacznie;)