Josep Maria Bartomeu: Drzwi Barcelony zawsze będą otwarte dla Guardioli

Julia Cicha

9 grudnia 2019, 16:30

Sport

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Josep Maria Bartomeu udzielił wywiadu włoskiemu dziennikowi La Repubblica. Prezydent Barcelony wypowiedział się na temat potencjalnych transferów klubu, w tym Lautaro Martíneza.

− Nie oczekujemy żadnych ruchów w styczniu. Mamy zrównoważony zespół, niczego nam nie brakuje, nie możemy sobie nawet pozwolić na utratę kogokolwiek.

− Żaden piłkarz nie chciał nigdy odejść w styczniu, jedynie po zakończeniu sezonu. Czasem pozwalamy odejść, a czasem przekonujemy do pozostania w klubie.

− Pytanie o Lautaro Martíneza ma w sobie pułapkę. Mogę powiedzieć tylko, że Inter gra bardzo dobrze, a Martínez to nie jedyny gracz, który zrobił na mnie wrażenie. To nie przypadek, że ten zespół jest liderem Serie A.

− Neymar? PSG wpłaciło klauzulę i niewiele mogliśmy zrobić. Kiedy porozmawiałem z nim, dowiedziałem się, że miał wiele wątpliwości. Poprzedniego lata Leónardo powiedział, że Neymar był na sprzedaż, więc spróbowaliśmy, ale warunki okazały się niemożliwe.

− Powrót Guardioli nie zależy ode mnie. Pep postanowił odejść, a drzwi Barcelony zawsze będą dla niego otwarte.

− Przed końcem kadencji chciałbym podpisać z Messim bezterminowy kontrakt, tak jak zrobiłem to z Iniestą. Leo zasłużył na możliwość decydowania, kiedy będzie chciał skończyć karierę.

− Kibice z Włoch, Anglii i innych państw muszą czekać, aż Barça odwiedzi ich stadiony. Jako piłkarz Messi jest numerem jeden. Zmienił historię Barcelony i światowej piłki.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Marzy mi się powrót Guardiolii. Co to były za piękne lata

@Kaktus3 póki co City rewelacyjnie nie wyglada... Guardiola trafił na złote pokolenie, teraz byłoby mu dużo trudniej, bo jakos mimo, ze City ma budżet jak małe państwo, sukcesów w Europie nie odnosi!
« Powrót do wszystkich komentarzy