Dziesięć ciekawostek na temat Moussy Wagué

Ela Rudnicka

22 listopada 2019, 13:15

FCBarcelona.es

3 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona na swojej oficjalnej stronie internetowej przedstawiła dziesięć ciekawostek na temat Moussy Wagué, który najprawdopodobniej wystąpi w jutrzejszym meczu z Leganés.

1. Wagué rozpoczął swoją przygodę z piłką, grając boso. W ten sposób obrońca „udoskonalił swoją technikę i uodpornił swoje stopy”. Kolejne etapy w jego karierze to Aspire Academy i belgijski klub KAS Eupen.

2. Obrońca w ubiegłym sezonie grał głównie w Barcelonie B, a z pierwszym zespołem rozegrał zaledwie trzy spotkania – z Huescą, Celtą i Eibarem.

3. Wagué jest dwudziestym afrykańskim piłkarzem, a zarazem pierwszym Senegalczykiem w barwach Barcelony.

4. Obrońca jest jedenastym piłkarzem Barcelony, który gra z numerem “16” na koszulce. Wcześniej z tym samym numerem występowali m.in. Xavi Hernández czy Sergio Busquets.

5. Idolami piłkarza są Eto'o, Yaya Touré i Keita, którzy wcześniej również grali w Dumie Katalonii.

6. Ulubionym prawym obrońcą Wagué jest Brazylijczyk Dani Alves.

7. Członkowie najbliższej rodziny zawodnika mieszkają w Senegalu, ale śledzą wszystkie spotkania, w których gra Wagué, zarówno te Barcelony, jak i reprezentacji Senegalu. Codzienny kontakt z rodziną i wsparcie całego kraju są dla piłkarza “impulsem energii”.

8. Obrońca został najmłodszym afrykańskim strzelcem w historii mistrzostw świata, po tym jak zdobył bramkę w meczu z Japonią podczas ostatnich mistrzostw świata w Rosji. Miał wtedy 19 lat i 263 dni.

9. Wagué uwielbia jeździć na zgrupowania reprezentacji, ponieważ z większością piłkarzy zna się już z czasów, kiedy wspólnie grali w niższych kategoriach wiekowych drużyny narodowej. Przed meczami zawodnicy jedzą razem thieboudienne (popularne danie senegalskie na bazie ryżu i ryby - przyp. red.) oraz tańczą i modlą się.

10. Boczny obrońca zajął drugie miejsce w Pucharze Narodów Afryki po tym, jak Senegal uległ w finale Algierii (0:1).

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Po co został włączony do pierwszego zespołu jak i tak nic nie gra? Nawet złamanej minuty.

Oby jutro zagrał 90 minut. Jak nie teraz to kiedy?

Dobrze, że odpoczywa. Będzie naładowany na wiosnę, kiedy Barca toczyć będzie boje o wszystko.