Mundo Deportivo: Barcelona rozważa skrócenie wypożyczenia Juana Mirandy do Schalke

Dariusz Maruszczak

22 listopada 2019, 09:30

Mundo Deportivo

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi Mundo Deportivo, Barcelona i otoczenie Juana Mirandy rozważają skrócenie wypożyczenia lewego obrońcy do Schalke. Dziennik podaje również, że Abel Ruiz chce odejść z Blaugrany w poszukiwaniu szans na grę.

Miranda latem udał się na wypożyczenie do Schalke, ale do tej pory nie pojawił się na murawie nawet na minutę. Niemiecki klub zapewnia, że daje mu czas na przystosowanie się, ponieważ piłkarz musi zaadaptować się do wyższych wymagań fizycznych w Bundeslidze. W Barcelonie i w otoczeniu Mirandy panuje jednak zaskoczenie, że 19-latek nie zagrał ani razu w barwach drużyny z Gelsenkirchen. Nawet Patrick Kluivert powiedział ostatnio, że taka sytuacja nie może mieć miejsca w przypadku młodych graczy Blaugrany. Barça rozważa skrócenie wypożyczenia i przeniesienie zawodnika do innego klubu, w którym mógłby zyskać doświadczenie, ponieważ w Niemczech traci szanse na rozwój.

Jedną z opcji dla Mirandy mogłaby być Mallorca, która była zainteresowana 19-latkiem już latem, podobnie jak wiele innych zespołów z LaLigi czy nawet spoza Hiszpanii. Klub z Balearów ma wielkie problemy z obsadą lewej obrony po poważnej kontuzji Baby. Drugi zawodnik na tej pozycji Lumor wrócił ostatnio z urazem ze zgrupowania reprezentacji Ghany. W Mallorce Miranda miałby z pewnością więcej szans na grę niż w Schalke.

Mundo Deportivo podaje również, że Abel Ruiz ma zamiar odejść z Barcelony na zasadzie wypożyczenia w zimowym okienku transferowym. Środkowy napastnik chce rozwijać się na wyższym poziomie, aby udowodnić swoje możliwości. Przypomnijmy, że latem Barça odrzuciła różne oferty, w tym dwuletnie wypożyczenie do Sportingu CP. Zainteresowane były też kluby z Primera División. W tym sezonie Ruiz strzelił trzy gole w jedenastu występach i nie czuje się w klubie komfortowo z powodu braku możliwości postępów w pierwszym zespole.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

..."zaadaptować się do wyższych wymagań fizycznych...." Hm...ciekawe...a po drugie primo to sami mamy kłopoty z obsadą na lewej obronie..ale to wyższa polityka klubu

@Vito9 jest Alba i Junior po co Miranda zeby na trybunach siedzial ? Niech sie gdzies ogrywa najlepiej w La Liga

@Vito9 Chcesz grać w Barcelonie zawodnikiem który nie łapie się w Schalke?

@Riguelme no tak...oby grał a nie grzał ławę...

@kejdzi w Barcelonie nie łapie się cała masa klasowych zawodników...a nie będziemy grali wiecznie Messim, Suaresem ,Pique który myśli o wszystkim a nie o boisku czy Busquestsem który już nie nadąża za młodszymi, silnymi i wybieganymi zawodnikami. Już nikt w europie nie drży myśląc o meczach z Barcą i każdy czuje że może nam dokopać. Może pora dawać grać młodym i wtedy się przekonać co potrafią dać drużynie.
« Powrót do wszystkich komentarzy