Mundo Deportivo: Barcelona rozważa skrócenie wypożyczenia Juana Mirandy do Schalke

Dariusz Maruszczak

22 listopada 2019, 09:30

Mundo Deportivo

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi Mundo Deportivo, Barcelona i otoczenie Juana Mirandy rozważają skrócenie wypożyczenia lewego obrońcy do Schalke. Dziennik podaje również, że Abel Ruiz chce odejść z Blaugrany w poszukiwaniu szans na grę.

Miranda latem udał się na wypożyczenie do Schalke, ale do tej pory nie pojawił się na murawie nawet na minutę. Niemiecki klub zapewnia, że daje mu czas na przystosowanie się, ponieważ piłkarz musi zaadaptować się do wyższych wymagań fizycznych w Bundeslidze. W Barcelonie i w otoczeniu Mirandy panuje jednak zaskoczenie, że 19-latek nie zagrał ani razu w barwach drużyny z Gelsenkirchen. Nawet Patrick Kluivert powiedział ostatnio, że taka sytuacja nie może mieć miejsca w przypadku młodych graczy Blaugrany. Barça rozważa skrócenie wypożyczenia i przeniesienie zawodnika do innego klubu, w którym mógłby zyskać doświadczenie, ponieważ w Niemczech traci szanse na rozwój.

Jedną z opcji dla Mirandy mogłaby być Mallorca, która była zainteresowana 19-latkiem już latem, podobnie jak wiele innych zespołów z LaLigi czy nawet spoza Hiszpanii. Klub z Balearów ma wielkie problemy z obsadą lewej obrony po poważnej kontuzji Baby. Drugi zawodnik na tej pozycji Lumor wrócił ostatnio z urazem ze zgrupowania reprezentacji Ghany. W Mallorce Miranda miałby z pewnością więcej szans na grę niż w Schalke.

Mundo Deportivo podaje również, że Abel Ruiz ma zamiar odejść z Barcelony na zasadzie wypożyczenia w zimowym okienku transferowym. Środkowy napastnik chce rozwijać się na wyższym poziomie, aby udowodnić swoje możliwości. Przypomnijmy, że latem Barça odrzuciła różne oferty, w tym dwuletnie wypożyczenie do Sportingu CP. Zainteresowane były też kluby z Primera División. W tym sezonie Ruiz strzelił trzy gole w jedenastu występach i nie czuje się w klubie komfortowo z powodu braku możliwości postępów w pierwszym zespole.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"W Barcelonie i w otoczeniu Mirandy panuje jednak zaskoczenie, że 19-latek nie zagrał ani razu w barwach drużyny z Gelsenkirchen. Nawet Patrick Kluivert powiedział ostatnio, że taka sytuacja nie może mieć miejsca w przypadku młodych graczy Blaugrany".

Kluivert chyba chce dyktować innym klubom kto ma grać regularnie, a kto nie. Myśli, że jak wychowanek Barcy zostanie wypożyczony, to musi grać w pierwszym składzie w innym zespole...niestety nie zawsze tak będzie.

@Tridente2015 ale z drugiej strony po co wypożyczają zawodnika, którego nie maja zamiaru używać, na ławce mogą trzymać swoich wychowanków

@SinMistico na wszelki wypadek. Moze ich wychowankowie sa za slabi a za takich mlodych zawsze sa niskie koszta wypozyczenia.

@SinMistico Ale zrozum, że nikt nie da Ci gwarancji grania w innym klubie. Zarząd dochodzi do wniosku, że jak piłkarz jest z Barcelony, to mu się należy, a tu taki psikus.

@Tridente2015 a nie wydaje Ci się, że chodzi o to, że Kluivert jako osoba odpowiedzialna za młodzież w Barcy po prostu nie może dopuścić by zawodnik szedł na wypożyczenie i nie grał? On nikomu nie narzuca swojej woli, ale skoro ktoś wypożycza zawodnika to chyba tylko w takim celu by grał u nich, a nie tylko trenował. Jest wiele klubów, które widziałoby Juana w swoich szeregach więc niedopuszczalne jest by przebywał tam gdzie nie gra.

@Yoshi94 To jest wola klubu, z decyzją innych drużyn juz ma mało do gadania.

@Tridente2015 no ale dalej nie rozumiem o co sie go czepiasz? Przecież jasno wychodzi ze mówił cos typu "jeśli wypożyczamy zawodnika to nie możemy dopuścić by na tym wypozyczeniu nie grał", czyli muszą lepiej dobierać klub. A to, że są zaskoczeni tym że nie gra nie powinno nikogo dziwić. Raczej Schalke nie powiedziało, że będzie cały czas grzał ławkę, tylko wręcz przeciwnie.
« Powrót do wszystkich komentarzy